Izvještaj 1. ”SOVA KUP 2015”, Vinkovci 23.05.2015. godine

11061245_10153614237015967_7388461839119905312_nU subotu 23.05.2015.g. održano je 1. Međunarodno memorijalno takmičenje ”SOVA KUP 2015” pod organizacijom Vinkovačkog plivačkog kluba.

Takmičenje se održalo na malom (25m) bazenu sa 6 pruga i elektronskim mjerenjem. Na takmičenju je nastupilo 248 plivača iz 15 klubova iz 4 zemlje i to: Mađarske, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Kao jedini klub iz BiH, ”Zmaj-Alpamm”-Tuzla nastupio je sa 13 takmičara (5 curica i 8 dječaka): Ena Isić, Mila Hrustić, Asja Alispahić, Lana Suljagić, Amna Dračić, Adnan Sarajlić, Ajas Alispahić, Kenan Dračić, Hamza Mehmedović, Leo Dedić, Arslan Pezić, Danis Karahodža i Armin Halilović.

Najbrži ZMAJEVI su za naš klub donijeli 7 medalja (2 zlatne, 3 srebrne, 2 bronzane):

• Amna Dračić (‘03) je osvojila zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin stilom.
  • Mila Hrustić (‘04) je takođe zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Asja Alispahić (‘01) osvojila je dvije srebrne medalje u disciplinama 100 metara prsno i 100 metara slobodnim stilom.
  • Kenan Dračić (‘06) je osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 metara delfin stilom i bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodnim stilom.
  • Lana Suljagić (‘04) je osvojila bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom.

Štafeta 8×50 slobodno je osvojila  4. mjesto u sastavu: Ajas Alispahić, Asja Alispahić, Kenan Dračić, Amna Dračić, Adnan Sarajlić, Mila Hrustić, Danis Karahodža i Ena Isić.

Ovo takmičenje je bilo i posljednje za naše takmičare što se tiče plivanja u malom (25m) bazenu. Slijede takmičenja u velikim (50m) bazenima i pripreme za ljetna Državna prvenstva te se nadamo da će naši takmičari i tu pokazati dobru formu.