Izvještaj 16. “McDonald's Lima kup”, Osijek 2017

U subotu (29.04.2017.godine), održan je 16. “McDonald's Lima kup”, u Osijeku. FB_IMG_1493662572836Plivalo se u malom (25 metara) bazenu, sa 6 staza i ručnim mjerenjem vremena.

U konkurenciji 300 takmičara
iz 18 plivačkih klubova iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine, nastupilo je i 9 takmičara plivačkog kluba Zmaj-Alpamm Tuzla
(1 djevojčica i 8 dječaka):

Amina Hadžimehmedović, Azur Halilović. Elnur Fazlić, Dani Pirić, Ajdin Jahić, Adnan Sarajlić, Dani Trutović, Danis Karahodža, Kenan Dračić.

Naši najbrži takmičari su osvojili 7 medalja (3 zlatne, 2 srebrne i 2 bronzane medalju):

• Kenan Dračić (‘06) – u kategoriji 2006. godišta Kenan je osvojio 4 medalje i to na 50 metara delfin, slobodnim i leđnim stilom zlatne medalje, te bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno. Kenan je ovim uspjehom izborio titulu najuspješnijeg takmičara mitinga za što je nagrađen posebnim peharom i nagradama sponzora takmičenja.
  • Adnan Sarajlić (’04) – je osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno
  • Elnur Fazlić (’07) – je osvojio srebrnu medalju u discipline 50 metara prsno u svojoj kategoriji.
  • Danis Karahodža (’07) – je osvojio bronzanu medalju u discipline 50 metara delfin stilom.

Čestitamo svim našim takmičarima, te im želimo sreću naredni vikend na mitingu “Šegrt Hlapić” u Slavonskom Brodu.