Izvještaj ”2. Oktobar – Tuzla Open”

Povodom obilježavanja 100 godina postojanja Radničkog sportskog društva Sloboda Tuzla u subotu 21.09.2019. godine, za plivačke klubove iz tuzlanske regije održano je plivačko takmičenje “2. Oktobar – Tuzla open” u organizaciji P.K.”Sloboda”-Tuzla. Takmičenje je održano na bazenu Hotela Tuzla u malom (25 metarskom) bazenu sa 6 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na takmičenju su nastupila 164 plivača iz 4 kluba: ‘’Galeb-Gikil’’ iz Lukavca, te ‘’Zmaj-Alpamm’’, ‘’Sloboda’’ i KVS ‘’Sprint’’ iz Tuzle.

Program takmičenja se sastojao od 25, 50 i 100 metarskih utrka u sve 4 plivačke discipline (delfin, leđno, prsno i slobodno). Uz navedene individualne discipline, klubovi su imali priliku plivati i štafetu 8×50 slobodno (mješovitog sastava: 4 djevojčice i 4 dječaka). Ovakav raznovorsni program i domaći teren omogućio je mnogim plivačima da poprave svoja vremena u nekoliko plivačkih disciplina, dok su neki plivači po prvi put plivali nešto zahtjevnije utrke.

P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla je nastupio sa svojih 47 najboljih takmičara (15 djevojčica i 32 dječaka) koji su osvojili ukupno 45 medalja (22 zlatnih, 13 srebrnih i 10 bronzanih medalja) zauzevši 1. mjesto u ukupnom plasmanu.

Za P.K.”Zmaj-Alpamm” su nastupili: Lejla Bjelić ‘09, Dženan Bjelić ‘09, Elena Petrović ‘10, Omer Pezić ‘10, Ali Behrem ‘10, Adi Dedić ‘10, Vedad Padžić ‘11, Lamija Mujkanović ‘09, Ajdin Jahić ‘09, Majra Suljendić ‘09, Malik Halilović ‘09, Salko Dropić ‘07, Ema Dizdarević ‘08, Tarik Rizvić ‘08, Zerina Vrabac ‘10, Naida Prcić ‘11, Nadina Sinanović ‘11, Arijana Imamović ‘06, Una Husanović ‘10, Belma Ibrišimović ‘11, Dalija Kapidžić ‘10, Hadi Ćurtović ‘09, Ema Jahić ‘07, Eman Jahić ‘10, Aldin Numanović ‘06, Ensar Ahmetović ‘09, Dani Pirić ‘08, Damir Džinović ‘10, Dani Trutović ‘08, Danis Karahodža ‘07, Ahmed Smajlović ‘13, David Marinčić ‘11, Tupković Benjamin ‘07, Tupković Fadil ‘09, Jahić Imran ‘10, Jahić Tarik ‘11, Ahmed Sarajlić ‘06, Haris Konjić ‘06, Nadir Hodžić ‘05, Emir Jusičić ‘03, Adnan Sarajlić ‘04, Iličković Danijel ‘04, Kenan Dračić ‘06, Asja Zolotić ‘05, Faris Škahić ‘04, Teo Pajić ‘05 i Amna Dračić ‘03.

Medalje su osvojili sljedeći zmajevci:

• Kenan Dračić (‘06) osvojio je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
  • Eman Jahić (‘10) osvojio je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
  • Zerina Vrabac (‘10) osvojila je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
  • Danijel Iličković (‘04) osvojio je 3 zlatne medalje u disciplinama 100 slobodno, 100 prsno i 100 metara delfin.
  • Dani Pirić (‘08) osvojio je 3 medalje, dvije zlatne u disciplinama 50 slobodno i 50 prsno, te jednu srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Adnan Sarajlić (‘04) osvojio je 3 medalje, jednu zlatnu na 100 metara leđno i dvije srebrne na 100 slobodno i 100 metara delfin.
  • Emir Jusičić (‘03) osvojio je 3 medalje, jednu zlatnu medalju u disciplini 100 prsno, te dvije srebrne medalje u disciplinama 100 slobodno i 100 metara delfin.
  • Amna Dračić (‘03) osvojila je 3 medalje, jednu zlatnu medalju u disciplini 100 metara prsno, te dvije srebrne u disciplinama 100 metara slobodno i 100 metara leđno.
  • Ema Jahić (‘07) osvojila je 3 medalje, 2 srebrne u disciplinama 50 leđno i 50 delfin, te jednu bronzanu u disciplini 50 metara slobodno.
  • Faris Škahić (‘04) osvojio je 3 medalje, jednu srebrnu u disciplini 100 prsno, te dvije bronzane u disciplinama 100 slobodno i 100 metara delfin.
  • Asja Zolotić (‘05) osvojila je 3 bronzane medalje u disciplinama 100 prsno, 100 delfin i 100 metara slobodno.
  • Ensar Ahmetović (‘09) osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Ajdin Jahić (‘09) osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.
  • Arijana Imamović (‘06) osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.
  • Naida Prcić (‘11) osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
  • Teo Pajić (‘05) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
  • Dani Trutović (‘08) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Damir Džinović (‘11) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Una Husanović (‘10) osvojila je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • ŠTAFETA 8×50 delfin u sastavu: Kenan Dračić, Ema Jahić, Adnan Sarajlić, Zerina Vrabac, Emir Jusičić, Amna Dračić, Danijel Iličković i Asja Zolotić osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju.

Svi plivači i plivačice su popravili svoja najbolja vremena, te su se u najboljem svjetlu pokazali pred domaćom publikom. Za takmičarski podmladak iz naše škole plivanja ovo je bilo prvo takmičenje gdje su pokazali da su veliki talenti. Ovo je i veliko priznanje našoj školi plivanja koja nastavlja sa produkcijom plivačica i plivača, koji poslije u takmičarskom pogonu kluba nastavljaju vrijedno sa treninzima i postižu zavidne uspjehe.Svim plivačima čestitamo na izvanrednim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha u daljem radu!

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391 i putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici http://www.pkzmaj.com ili naš pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj-Alpamm.