Izvještaj 2. “ORKA-Arena Cup”, Mostar 2018.

U subotu 30.06.2018. godine, u Mostaru je održan 2. Međunarodni plivački miting „Orka – Arena Cup“ u organizaciji plivačkog kluba „ORKA“ Mostar. Plivalo se na olimpijskom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 380 takmičara iz 27 klubova i 3 zemlje: Srbija, Norveška i Bosna i Hercegovina.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 4 takmičara (1 djevojčica i 3 dječaka): Asja Merdić, Adnan Sarajlić, Azur Žabić i Haris Konjić.

Osvojene su 4 medalje (1 zlatna i 3 srebrne) uz sljedeće zapažene rezultate:

• Adnan Sarajlić (‘04) je osvojio 4 medalje, 1 zlatna medalja u disciplini 50 metar leđno, a 3 srebrne medalje u disciplinama 50 prsno, 100 leđno i 200 metara mješovito, a na 100 metara prsno zauzeo je 5. mjesto.
  • Asja Merdić (‘05) zauzela je 4. mjesto na 100 prsno, 6. mjesto na 50 prsno, te 7. mjesto na 50 metara delfin.
  • Azur Žabić (‘04) zauzeo je 7. mjesto na 100 metara slobodno.
  • Haris Konjić (‘06) zauzeo je 8. mjesto na 100 metara prsno.

Ostali takmičari, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena. Svim takmičarima P.K.“Zmaj-Alpamm“ čestitamo te im želimo još bolje rezultate i puno sreće u daljem radu.