Izvještaj 20. Međunarodni plivački miting ”Samir Ćirak-Ćiro”, Tuzla 14.11.2015. godine

Ciro 2015-BHTflayerU subotu 14.11.2015.godine, održan je jubilarni 20. Međunarodni plivački miting ”Samir Ćirak-Ćiro 2015” u organizaciji P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla. Plivalo se u malom (25m) bazenu sa 6 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je nastupilo 332 plivača iz 18 klubova predstavnika 4 zemlje (Mađarske, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine).

20. Međunarodni plivački miting ”Samir Ćirak-Ćiro 2015” je najstarije BiH plivačko takmičenje i jedino plivačko takmičenje u Tuzli i Tuzlanskom kantonu, a od ove godine i najmasovnije plivačko takmičenje ikada u Tuzli.

Miting se tradicionalno organizuje svake godine u znak sjećanja na tragično poginulog člana P.K.„Zmaj-Alpamm“ Samira Ćiraka-Ćiru i sve mlade koji su 25. maja 1995. godine poginuli na tuzlanskoj Kapiji. Miting se ove, kao i prošlih godina, nalazi u kalendaru Evropske plivačke federacije (LEN).

Klubovi koju su nastupili su: APK ”22.April-Banja Luka, Bosna-Sarajevo, GKVS Sarajevo-Sarajevo, Grdelin-Split, Jedinstvo-Tuzla, Marsonija-Slavonski Brod, Mladost-Banja Luka, Novi Grad-Sarajevo, Osijek-Žito, Pecsi Sport Nonprofit Zrt.-Pečuh, Sharks-Sarajevo, Sloboda-Tuzla, Srce-Sarajevo, Sremska Mitrovica, Vinkovački plivački klub, Zrinjski –Mostar, Željezara-Zenica i Zmaj-Alpamm-Tuzla.

Državna Agencija za antidoping kontrolu u saradnji sa P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla organizovala je promociju svog djelovanja tokom održavanja takmičenja, gdje je organizovan nagradni kviz putem kojeg se provjeravalo znanje sportista o dopingu.

P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla je nastupio sa svojih 49 najboljih takmičara (18 djevojčica i 31 dječak) koji su osvojili ukupno 33 medalje od čega 12 zlatnih zauzevši 3. mjesto po zlatnim medaljama iza predstavnika Pečuha iz Mađarske i P.K. ”Sharks” iz Sarajeva, te  8 srebrnih i 12 bronzanih medalja, uz četiri pehara za najuspješnije takmičare u čak 3 kategorije od 6. Bitno je napomenuti i da su naši dječaci zauzeli bodovno 1. mjesto od svih klubova učesnika a djevojčice 5. mjesto što je bilo dovoljno za 4. mjesto u ukupnom plasmanu. Među tri najbolja takmičara u svakoj kategoriji P.K.”Zmaj-Alpamm” je imao čak 4 plivača (Maida Sukanovića, Arslana Pezića, Danisa Karahodžu i Kenana Dračića).

Takmičarski program je bio sastavljen od ukupno 9 disciplina i revijalne muško-ženske štafete 8×50 metara delfin, a takmičenje je organizovano za 6 kategorija, u muškoj i ženskoj konkurenciji.

OBORENA SU 2 DRŽAVNA REKORDA:

Arman Livadić iz iz Plivačkog kluba „Sharks“ iz Sarajeva u disciplini 50 metara leđnim stilom u kategoriji mlađih kadeta sa rezultatom 0:30,98 i Tina Tadić iz istog kluba u disciplini 100 metara prsnim stilom u kategoriji kadetkinja sa rezultatom 1:18,15.

Za P.K.”Zmaj-Alpamm” su nastupili:

Arijana Imamović, Lejla Musić, Ema Jahić, Asja Merdić, Mila Hrustić, Asja Alispahić, Lana Suljagić, Ena Isić, Ajla Aščić, Amina Hadžimehmedović, Džejlana Hasanović, Asja Imširović, Sara Bajraktarević, Iman Babović, Emina Pirić, Amna Dračić, Maid Sukanović, Azur Halilović, Belmin Karić, Emir Jusičić, Azur Žabić, Ajas Alispahić, Adnan Sarajlić, Omar Odobašić, Harun Ostrvica, Teo Pajić, Kenan Dračić, Harun Bajramović, Faris Škahić, Danis Karahodža, Hamza Mehmedović, Armin Halilović, Arslan Pezić, Emir Ostrvica, Ishak Šmigalović, Almir Ćosić, Ahmed Sarajlić, Elnur Fazlić, Sanjin Građankić, Leo Dedić, Emir Šabanović, Kenan Smajić, Ajdin Tinjić, Armin Mehanović, Haris Konjić i Benjamin Trivković.

Najvrijednije rezultate za P.K.”Zmaj-Alpamm” su ostvarili:

• Maid Sukanović (‘97) – Maid je ostvario najbolje preformanse po bodovima te je pomeo konkurenciju u čak 5 utrka i osvojio pehar za najuspješnijeg takmičara mitinga u kategoriji (1997-1998 godišta). Maid je osvojio 1 srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom  i 4 zlatne medalje u disciplinama 100 metara slobodnim stilom, 50 metara delfin stilom, 100 metara mješovitim stilom i 100 metara delfin stilom koja je ujedno bila i memorijalna utrka u kojoj se pobjedniku dodjeljivao pehar koji je naravno osvojio Maid Sukanović.
  • Kenan Dračić (‘06) – je osvojio dvije zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara delfin stilom, te dvije bronzane medalje u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara mješovitim stilom. Kenan je takođe osvojio pehar za najbržeg u utrci 100 metara delfin stilom koja je bila memorijalna utrka.
  • Danis Karahodža (‘07) – je osvojio tri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara delfin stilom i 100 metara mješovitim stilom te dvije bronzane medalje u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara slobodnim stilom. Danis je tako bio najuspješniji multimedalist 5 utrka i 5 osvojenih medalja pored kojih je osvojio i jedan pehar za pobjedu u memorijalnoj utrci 100 metara delfin stilom.
  • Teo Pajić (‘05) – je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom, srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđnim stilom.
  • Emir Ostrvica (‘07) – zlatna medalja u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Arslan Pezić (‘07) – je osvojio jednu zlatnu medalju u disciplini 100 metara prsnim stilom te dvije srebrne medalje u disciplinama 100 metara slobodno i 50 metara prsnim stilom.
  • Belmin Karić (‘01) – dvije srebrne medalje u disciplinama 50 i 100 metara delfin stilom.
  • Ena Isić (‘03) – je osvojila srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđnim stilom te bronzanu u disciplini 100 metara leđnim stilom.
  • Asja Alispahić (‘01) – je osvojila dvije bronzane medalje u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara slobodnim stilom.
  • Iman Babović (‘07) – je osvojila srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsnim stilom te bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Elnur Fazlić (‘07) –  bronzana medalja u disciplini 100 metara slobodnim stilom.
  • Adnan Sarajlić (‘04) – bronzana medalja u disciplini 100 metara prsnim stilom.
  • Emir Jusičić (‘03) – bronzana medalja u disciplini 100 metara delfin stilom.
  • Harun Ostrvica (‘06) – bronzana medalja u disciplini 100 metara delfin stilom u svojoj kategoriji.
  • Ema Jahić (‘07) – bronzana medalja u disciplini 100 metara prsnim stilom.

Ostali plivači i plivačice našeg kluba su popavili svoja najbolja vremena i tako na najbolji način pred domaćom publikom pokazali dobru formu pred nadolazeće međunarodne mitinge u 2015. godini. Za takmičarski podmladak iz naše škole plivanja ovo je bilo prvo takmičenje gdje su pokazali da su veliki talenti. Ovo je i veliko priznanje našoj školi plivanja koja nastavlja sa produkcijom plivačica i plivača, koji poslije u takmičarskom pogonu kluba nastavljaju vrijedno sa treninzima i postižu zavidne uspjehe.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili naš pronaći putem našeg facebook profila Plivački Klub Zmaj- Alpamm.

Zahvaljujemo se svim našim prijateljima, sponzorima i medijima koji su pomogli održavanje ovog velikog i značajnog mitinga!

Svim plivačima, trenerima i klubovima se zahvaljujemo na učešću i čestitamo na izvanrednim rezultatima i želimo im puno sreće i uspjeha u daljem radu!