Izvještaj 26. ”Ante Lambaša”, Beograd 2018

Protekli vikend, 03. i 04.03.2018. godine, u Beogradu je održan 26. Međunarodni plivački miting „Memorijal Ante Lambaša“, na kojem je nastupilo 545 takmičara iz Makedonije, Slovenije, Mađarske, Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Kao jedini klub iz Bosne i Hercegovine nastupio je naš klub P.K.“Zmaj-Alpamm“ Tuzla, sa tri takmičara: Kenan Dračić, Adnan Sarajlić i Azur Žabić.

U veoma jakoj konkurenciji naši plivači su osvojili 5 medalja (2 srebrne i 3 bronzane):

• Kenan Dračić (‘06) je plivao 6 disciplina, a najuspješniji je bio u disciplinama 100 metara delfin i 200 metara mješovito gdje je osvojio srebrne medalje, te u disciplini 50 metara delfin na kojoj je osvojio bronzanu medalju.
  • Adnan Sarajlić (‘04) je osvojio 2 bronzane medalje u disciplinama 200 metara mješovito i 200 metara prsno.
  • Azur Žabić (‘03) je imao najbolji plasman u disciplinama 100 i 200 metara leđno, 9. mjesto.

Čestitamo našim takmičarima, kojima je ovo ujedno bila i posljednja provjera pred nastupajuće Zimsko Državno Prvenstvo BiH koje će se održati 09.-11.03.2018.godine u Sarajevu.