Izvještaj 3. ”Mali delfini”, Banja Luka 2017

U subotu 25.11.2017.godine održan je 3. Međunarodni plivački miting ”Mali delfin” u organizaciji plivačkog kluba ”Olymp” iz Banja Luke. Plivalo se u malom (25 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim mjerenjem vremena. Na mitingu je nastupilo 11 klubova i 380 takmičara iz 3 zemlje: Slovenije,  Hrvatske, i Bosne i Hercegovine.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ Tuzla je nastupio sa 13 takmičara (5 plivačica i 8 plivača): Amna Dračić, Mila Hrustić, Ela Bekić, Ema Jahić, Iman Babović, Harun Bajramović, Emir Jusičić, Azur Žabić, Kenan Dračić, Almir Ćosić,  Arslan Pezić, Hamza Mehmedović, Danis Karahodža.

Takmičari P.K.“Zmaj-Alpamm“ su osvojili ukupno 16 medalja (9 zlatnih, 2 srebrne i 5 bronzanih), te pehar za najuspješnijeg takmičara:

• Mila Hrustić (’04) – je osvojila 2 zlatne medaljeu disciplinama 100 metara prsno i 100 metara mješovito, srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno, te bronzanu u disciplini 100 metara leđno.
  • Amna Dračić (’03)– u disciplini 100 metara mješovito Amna je osvojila srebrnu medalju.
  • Kenan Dračić (‘06) – u svojoj kategoriji Kenan je osvojio 7 zlatnih medaljau 7 plivanih disciplina:
    50 i 100 metara slobodno, 50 i 100 metara delfin, 50 i 100 metara leđno i 100 metara mješovito, te je zbirom bodova na 4 utrke zauzeo  mjesto za koje je nagrađen peharom za najboljeg takmičara.
  • Danis Karahodža (’07)– je osvojio bronzanu medalju u disciplini 100 metara mješovito.
  • Emir Jusičić (‘03)– je osvojio 2 bronzane medalje u disciplinama 100 metara prsno i 100 metara mješovito.
  • Štafeta 4×50 slobodno/mješano (2 dječaka – 2 djevojčice) u sastavu: Mila Hrustić, Emir Jusičić, Amna Dračić i Kenan Dračić je zauzela 3. mjesto.
  • Naša druga i mlađa štafeta u sastavu: Arslan Pezić, Ema Jahić, Danis Karahodža i Iman Babović je zauzela 7. mjesto.

Svi takmičari su popravili svoje najbolje rezultate što su jako dobre vijesti. Čestitamo svim takmičarima našeg kluba te im želimo još bolje rezultate u narednom periodu.