Izvještaj 4.”Mali delfini”, Banja Luka 2018

U subotu 24.11.2018. godine u Banja Luci održan je 4. Međunarodni plivački miting “Mali delfini” u organizaciji PK ”Olymp”-Banja Luka. Plivalo se u malom bazenu (25m) sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Nastupilo je 239 plivača iz 15 klubova iz 5 zemalja: Slovenije, Austrije, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hecegovine.

Za naš klub nastupilo je 12 takmičara (3 djevojčice i 9 dječaka): Zerina Vrabac, Ema Jahić, Asja Zolotić, Kenan Dračić, Emir Jusičić, Hadi Ćurtović, Eman Jahić, Dani Trutović, Ensar Ahmetović, Ajdin Jahić, Vedad Padžić i Damir Džinović.

Plivači PK “Zmaj-Alpamm” vratili su se u Tuzlu sa 24 osvojene medalje (13 zlatnih, 4 srebrne i 7 bronzanih) i 1 pehar, a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Eman Jahić (‘06) osvojio je 5 medalja. 4 zlatne medalje osvojio je na disciplinama 50 metara leđno, delfin, prsno i 100 metara mješovito, dok je na 50 metara slobodno osvojio bronzanu medalju. Eman je u konkurenciji 8 godina dobio pehar za najuspjesnijeg takmičara.
  • Kenan Dračić (‘06) osvojio je 5 medalja. 4 zlatne medalje osvojio je na disciplinama 50 metara slobodno, leđno, delfin te 100 metara mješovito, a na 50 metara prsno zauzeo je 3. mjesto.
  • Ema Jahić (‘07) osvojila je 5 medalja. 2 srebrne osvojila je na disciplinama 50 leđno i 50 delfin, dok je na disciplinama 50 slobodno i 50 prsno te 100 mješovito zauzela 3. mjesto.
  • Zerina Vrabac (‘10) osvojila je 4 zlatne medalje na disciplinama 50 metara slobodno, delfin, prsno te 100 metara mješovito.
  • Ensar Ahmetović (‘09) osvojio je 2 bronzane medalje na disciplinama 50 slobodno i 100 mješovito.
  • Damir Džinović (‘11) osvojio je 1 zlatnu medalju na disciplini 25 metara prsno.
  • Asja Zolotić (‘05) osvojila je 2 srebrne medalje na disciplinama 100 prsno i 200 slobodno. Zauzela je i 4. mjesto na disciplinama 50,100 metara slobodno.
  • Dani Trutović (‘08) zauzeo je 4. mjesto u disciplini 50 prsno.
  • Jahić Ajdin (‘09) zauzeo je 4. mjesto u disciplini 50 metara prsno.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena i ostvarili vidan napredak. Posebno smo ponosni na naš podmladak koji je nastupio na ovom takmičenju, djevojčicu Zerinu Vrabac (8), te dječake Damira Džinovića (7),Vedada Padžića (7) i Emana Jahića (8) koji su pokazali veliki talenat. Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.