Izvještaj 4. Mladost Kup, Banja Luka 2015

U subotu 21.02.2015.godine, u Banja Luci je održan 4. Međunarodni MLADOST KUP u organizaciji P.K.”Mladost” iz Banja Luke. Plivalo se na olimpijskom (50m) bazenu, sa 10 staza i elektronskim mjerenjem. Na mitingu je nastupilo 350 takmičara iz 23 kluba i 4 zemlje, Hrvatska, Srbija, Slovenija i Bosna i Hercegovina.

Za naš klub je nastupilo 16 takmičara, (8 djevojčica i 8 dječaka):

Asja Alispahić, Mila Hrustić, Amna Dračić, Amina Hadžimehmedović, Ena Isić, Ajla Aščić, Džejlana Hasanović, Lana Suljagić, Belmin Karić, Emir Jusičić, Teo Pajić, Kenan Dračić, Danis Karahodža, Hamza Mehmedović, Armin Halilović i Ishak Šmigalović.

Iz Banja Luke smo se vratili sa 7 medalja, a osvajači su bili:

• Kenan Dračić (‘06) – plivao je u konkurenciji 2006 godišta te osvojio 4 srebrne medalje u disciplinama 50 metara delfin stilom, 50 metara leđnim stilom, 50 metara prsnim stilom i 50 metara slobodnim stilom, te je zauzeo 2. mjesto u ukupnom plasmanu svoje kategorije.
    Mila Hrustić (‘04) – plivala je u konkurenciji 2004 godišta i osvojila zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Asja Alispahić (‘01) – plivala je u kategoriji 2001 godišta te osvojila bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsnim stilom.

Svi naši plivači su popravili svoja najbolja vremena i mi im ovim putem čestitamo, sa željom da nastave raditi kao pravi šampioni. Ovo takmičenje je pokazalo dobru formu svih plivače pred nadolazeće Zimsko državno prvenstvo.

Otežavajuća okolnost, posebno najmlađim takmičarima, je bio nastup na olimpijskom 50 metarskom bazenu, ali su uprkos tome najmlađi zmajevci su pokazali svoje plivačke vještine na najbolji mogući način i na ponos svom klubu i roditeljima.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili naš pronaći putem našeg facebook profila Plivački Klub Zmaj- Alpamm.