Izvještaj 5.”Mali delfini”, Banja Luka 2019

U subotu 23.11.2019. godine u Banja Luci održan je 5. Međunarodni plivački miting “Mali delfini” u organizaciji PK ”Olymp”-Banja Luka. Plivalo se u malom bazenu (25m) sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Nastupilo je 389 plivača iz 12 klubova iz 2 zemalje Srbije i Bosne i Hercegovine.

Za naš klub nastupilo je 7 takmičara (2 djevojčice i 5 dječaka): Asja Zolotić, Amna Dračić, Kenan Dračić, Emir Jusičić, Hadi Ćurtović, Ensar Ahmetović i Danijel Iličković.

Plivači PK “Zmaj-Alpamm” vratili su se u Tuzlu sa 18 osvojenih medalja (5 zlatnih, 5 srebrnih i 8 bronzanih) i 1 pehar, a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (‘06)je osvojio 5 medalja, četiri zlatne medalje osvojio je na disciplinama 50 slobodno, leđno, delfin te 100 metara mješovito, a na 50 metara prsno zauzeo je 2. mjesto. Kenan je u konkurenciji plivača uzrasta 13 godina zauzeo 1. mjesto te dobio pehar za najuspješnijeg takmičara.
  • Asja Zolotić (‘05)je osvojila 4 medalje, jednu zlatnu u disciplini 100 slobodno, dvije srebrne u disciplinama 50 i 200 slobodno, te jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
  • Amna Dračić (‘03)je osvojila 3 medalje, jednu srebrnu medalju u disciplini 100  leđno, te dvije bronzane medalje u disciplinama 100 slobodno i 200 metara mješovito.
  • Danijel Iličković (‘04)je osvojio 2 medalje, jednu srebrnu u disciplini 50 slobodno, te jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno. Danijel je u konkurenciji plivača uzrasta 15 godina zauzeo 4. mjesto.
  • Emir Jusičić (‘04)je osvojio 2 bronzane medalje u disciplinama 50 slobodno i 100 metara prsno. Emir je u konkurenciji 16 godina i stariji zauzeo 4. mjesto.
  • Ensar Ahmetović (‘09)je osvojio 2 bronzane medalje na disciplinama 50 slobodno i 50 metara leđno. Ensar je u konkurenciji plivača uzrasta 10 godina zauzeo 4. mjesto.

Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.