Izvještaj 5. Međunarodni plivački miting ”Plivaj srcem 2014”, Banja Luka

U subotu 01.11.2014. godine održan je 5. Međunarodni plivački miting „Plivaj srcem“ u organizaciji plivajsrcemAPK “22. April“ Banja Luka. Plivalo se u malom (25m) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Nastupilo je 178 takmičara iz Srbije, Slovenije i Bosne i Hercegovine i 9 plivačkih klubova. Plivalo se u zatvorenim kategorijama, za muške: A-‘96 godišta i stariji, B-‘97-‘98, C-‘99-‘00, D-‘01-‘02 i E-‘03 godište i mlađi, a kod žena: A-‘98 godišta i starije, B-‘99-‘00, C-‘01-‘02, D-‘03-‘04 i E-‘05 godište i mlađe.

P.K.”Zmaj-Alpamm” Tuzla je nastupio sa 6 takmičara (2 plivačice i 4 plivača):
Azra Ibrahimagić i Asja Alispahić, Vladimir Simić, Maid Sukanović, Belmin Karić i Benjamin Ibrahimagić.

Zmajevi su osvojili 7 medalja (4 zlatne, 1 srebrna i 2 bronzane), i ostvareni su sljedeći rezultati:

• Vladimir Simić (‘97) – u kategoriji ‘97-‘98 godišta, osvojio je 2 zlatne medalje u disciplinama 200 metara mješovitim stilom i 100 metara leđnim stilom, srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsnim stilom i bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom u B kategoriji. Vladimir je takođe proglašen za najuspješnijeg plivača B kategorije (godište ‘97-‘98) i nagrađen peharom.
  • Maid Sukanović (‘97) – u kategoriji ‘97-‘98 godišta, osvojio je 2 zlatne medalje u disciplinama 100 metara slobodno i 100 metara delfin stilom u B kategoriji.
  • Asja Alispahić (‘01 ) – u kategoriji ‘01-‘02 godišta, osvojila je bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsnim stilom u C kategoriji.

Ostali plivači našeg kluba su plivali svoje najbolje rezultate te pokazali dobru formu za naredna takmičenja. Našim takmičarima čestitamo, te im želimo što bolje pripreme pred nadolazeća takmičenja.

Inače, u toku su pripreme naših zmajeva za 19. Međunarodni plivački miting „Samir Ćirak-Ćiro 2014“, koji naš klub organizuje u subotu 15.11.2014. godine (bazen hotela Tuzla), kako bi na domaćem bazenu i pred domaćom publikom postigli što bolje rezultate.