Izvještaj 5. Mladost kup 2016, Banja Luka

12141658_1098066910214049_3485276450388438184_nU subotu 27.02.2016. godine u Banja Luci je održan 5. Međunarodni plivački miting ”Mladost kup 2016”, pod organizacijom plivačkog kluba Mladost iz Banja Luke. Plivalo se u velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim mjerenjem vremena. Na mitingu je iz 4 zemlje: Slovenije, Mađarske, Srbije i Bosne i Hercegovine nastupilo preko 260 plivača iz 13 klubova.

Tuzlanski plivački klub „Zmaj-Alpamm“ nastupio je sa 14 najmlađih plivača (7 djevojčica i 7 dječaka): Ena Isić, Amina Hadžimehmedović, Asja Imširović, Sara Bajraktarević, Lejla Musić, Ema Jahić, Iman Babović, Kenan Dračić, Teo Pajić, Ajas Alispahić, Elnur Fazlić, Benjamin Trivković, Armin Halilović i Armin Mehanović.

Takmičari P.K.“Zmaj-Alpamm“ su osvojili 11 medalja (4 zlatne, 3 srebrne i 4 bronzane):

• Kenan Dračić (‘06) – u svojoj kategoriji Kenan je osvojio 2 zlatne medalje u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara delfin stilom te srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom, te je zbirom bodova na 4 utrke zauzeo 1. mjesto za koje je nagrađen peharom za najboljeg takmičara.

1931320_1098067530213987_4799797443854732838_n

• Ena Isić (‘03) – je osvojila 2 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara leđnim stilom te bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom.

21595_1098067440213996_6431990615965585699_n

• Amina Hadžimehmedović (‘04) – je osvojila 2 srebrne medalje u disciplinama 50 i 100 metara prsnim stilom.

12803232_1550047601990307_7556009457253668339_n

• Elnur Fazlić (‘07) – je osvojio 2 bronzane medalje u disciplinama 50 metara prsno te 50 metara leđnim stilom.

12801362_1098067223547351_2518043024957882166_n

• Ajas Alispahić (‘04) – je osvojio bronzanu medalju u disciplini 100 metara leđnim stilom.

12800191_1098067433547330_2481405960473941347_n

Svi takmičari su popravili svoje najbolje rezultate što je dobar pokazatelj pred zimsko Državno prventvo koje počinje za manje od mjesec dana, a najbolji su se okitili medaljama.Čestitamo svim takmičarima našeg kluba te im želimo još bolje rezultate u narednom periodu.