Izvještaj 5. “Orka Arena Cup”, Mostar 2021

U subotu 10.07.2021. godine, u Mostaru je održan 5. Međunarodni plivački miting „Orka Arena Cup“ u organizaciji plivačkog kluba „Orka“ iz Mostara. Plivalo se na velikom (50 metarskom) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 367 takmičara iz 21 kluba i 3 zemlje: Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 12 takmičara (4 djevojčice i 8 dječaka): Ema Jahić, Naida Prcić, Zerina Vrabac, Emina Mujezinović, Danijel Iličković, Kenan Dračić, Dani Trutović, Ali Behrem, Mirza Softić, Ahmed Smajlović, Endi Kesić i Hadi Ćurtović.

Zmajevi su osvojili 14 medalja (7 zlatnih, 2 srebrne i 5 bronzanih) i jedan pehar, a u ekipnom plasmanu smo zauzeli 8. mjesto od 21 kluba. Ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Zerina Vrabac (‘10) je osvojila 4 medalje, 2 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara delfin, dok je u disciplinama 100 i 50 slobodno osvojila srebrnu odnosno bronzanu medalju. Zerina je osvojila i pehar za najuspješniju plivačicu prema zbiru FINA bodova iz 4 plivanje discipline u D kategoriji djevojčica 11-12 godina.

• Kenan Dračić (‘06) je osvojio 4 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 delfin, te 50 i 100 slobodno. Drugo mjesto zauzeo je u ukupnom plasmanu za najuspješnijeg plivača prema zbiru FINA bodova iz 4 plivanje discipline u B kategoriji djevojčaka 15-16 godina.

• Ahmed Smajlović (‘13) je osvojio zlatnu medalje u disciplini 50 metara prsnim stilom.

• Hadi Ćurtović (‘09) je osvojio 2 medalje, srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno i bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodnim stilom.

• Danijel Iličković (‘04) je osvojio 2 bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara prsnim stilom.

• Ema Jahić (‘07) je osvojila bronzanu medalju u disciplini 100 metara leđnim stilom.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak sa čime smo izuzetno zadovoljni.

Obzirom da je takmičenje u bazenu u kojem naši plivači od 27.06.2021. godine više nemaju priliku trenirati jer za plivačke treninge koriste samo kondicijske pripreme na Slanoj Banji, izuzetno smo ponosni postignutim rezultatima naših plivača.

Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo da jednog dana u svom gradu dobiju adekvatan bazen na kojem će dokazati svoj talenat!