Izvještaj 6. ”Mladost kup”, Banja Luka 2017

U subotu (25.02.2017.godine) održan je 6. Međunarodni plivački miting ”Mladost kup”, pod organizacijom plivačkog kluba ”Mladost” iz Banja Luke. Plivalo se u velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim mjerenjem vremena. Na mitingu je nastupio 21 klub iz 4 zemlje: Slovenije,  Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ Tuzla je nastupio sa 18 plivača (5 djevojčica i 13 dječaka): Ena Isić, Amna Dračić, Mila Hrustić, Ela Bekić, Arijana Imamović, Hadi Ćurtović, Ensar Ahmetović, Omar Džuzdanović, Dani Pirić, Dani Trutović, Adnan Sarajlić, Azur Žabić, Dino Mustačević, Kenan Dračić, Teo Pajić, Ajas Alispahić, Elnur Fazlić i Danis Karahodža. Svi takmičari su popravili svoje najbolje rezultate što je dobar pokazatelj pred zimsko Državno prventvo koje počinje za 15 dana, a najbolji su se okitili medaljama.

Takmičari P.K.“Zmaj-Alpamm“ su osvojili ukupno 29 medalja (12 zlatnih, 9 srebrnih i 8 bronzane) te pehar za najuspješnijeg takmičara:

• Mila Hrustić (’04) – je osvojila 3 zlatne medalje u disciplinama 100 i 200 metara prsno, te 400 metara mješovitim stilom, te 2 srebrne medalje u disciplinama 200 metara slobodno i 200 metara mješovitim stilom.
  • Ena Isić (‘03) – je osvojila jednu zlatnu medalju u disciplini 200 metara leđnim stilom te srebrnu medalju u disciplini 100 metara leđnim stilom.
  • Amna Dračić (’03) – u disciplini 400 metara mješovito Amna je osvojila zlatnu medalju, srebrnu medalju je osvojila u disciplini 200 metara leđno, te tri bronzane medalje u disciplinama 200 metara mješovito, 400 metara slobodno i 100 metara leđno.
  • Ela Bekić (’07) – je osvojila bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Kenan Dračić (‘06) – u svojoj kategoriji Kenan je osvojio 5 zlatnih medalja u disciplinama 50, 100 i 200 metara slobodno, 50 i 100 metara delfin stilom, te je zbirom bodova na 4 utrke zauzeo 1. mjesto za koje je nagrađen peharom za najboljeg takmičara.
  • Elnur Fazlić (‘07) – je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 metara leđno, te srebrnu u disciplini 100 metara prsno, i bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Danis Karahodža (’07) – je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin te srebrnu medalju u disciplini 50 metara delfin stilom.
  • Ajas Alispahić (‘04) – je osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara leđnim stilom.
  • Dani Pirić (’08)srebrna medalja u discipline 100 metara prsnim stilom.
  • Adnan Sarajlić (’04) – je osvojio srebrnu medalju u disciplini 200 metra prsno, te bronzanu na 100 metara prsnim stilom.
  • Azur Žabić (’03) – je osvojio bronzanu medalju u disciplini 200 metara leđno.
  • Teo Pajić (’05)bronzana medalja u discipline 50 metara prsno.

Čestitamo svim takmičarima našeg kluba te im želimo još bolje rezultate u narednom periodu.