IZVJEŠTAJ 6. “SARAJEVO AQUATICS 2016”

1933199_1094543367233070_4336381416307932084_oU subotu i nedjelju, 20.-21.02.2016.godine, održan je 6. Međunarodni plivački miting “SARAJEVO AQUATICS 2016”, u organizaciji Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo. “SARAJEVO AQUATICS” je jedan od najjačih i najboljih plivačkih takmičenja u BiH, a ove godine je bio i FINA (Svjetska plivačka federacija) kvalifikaciono takmičenje za ispunjavanje norme za Olimpijske igre u Rio de Janeiru 2016. godine.

Na mitingu je nastupilo oko 300 plivača iz preko 20 klubova i 5 zemlja (Slovenija, Turska, Srbija, Hrvatska i Bosna i Hercegovina). Takmičari su bili podjeljeni u starosne skupine za muške i žene. U jutarnjim djelovima su se plivale kvalifikacije, a u poslijepodnevnim finalne trke (A, B i C finale) u kojim se takmičilo po 8 najbržih plivača iz kvalifikacija. Plivalo se na velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem.

PK “Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 4 takmičara (2 djevojčice i 2 dječaka): Asja Alispahić (‘01), Mila Hrustić (‘04), Emir Jusičić (‘03) i Kenan Dračić (‘06) koji su osvojili 4 medalje (2 zlatne, 1 srebrna i 1 bronzana), a ostvareni su sljedeći pojedinačni rezultati:

• Mila Hrustić (‘04) je osvojila 4 medalje u 4 discipline: dva 1. mjesta u disciplinama 50 i 200 metara prsnim stilom, 2. mjesto u disciplini 100 metara prsnim stilom i 3. mjesto u disciplini 200 metara mješovitim stilom.
  • Emir Jusičić (‘03) je zauzeo 5. mjesto u finalnoj utrci na 100 metara prsnim stilom.
  • Asja Alispahić (‘01) je zauzela tri 4. mjesta u disciplinama 50, 100 i 200 metara prsnim stilom.
  • Kenan Dračić (‘06) je zauzeo dva 12. mjesta u disciplinama 50 i 100 metara delfin stilom, plivajući sa 4 godine starijim dječacima.

Već naredni vikend naše takmičare očekuje međunarodni plivački kup Mladost 2016 u Banja Luci, nakon čega slijedi i Zimsko Državno prvenstvo na malim (25 metara) bazenima.

Čestitamo svim plivačicama i plivačima i želimo im mnogo uspjeha na narednim takmičenjima!