Izvještaj 7. 22. April 2016, Banja Luka

U subotu i nedjelju, 23.-24.04.2016.godine, u Banja Luci je održan 7. Međunarodni plivački miting pod nazivom „22 April“ u organizaciji plivačkog kluba „22 April“ iz Banja Luke.

Plivalo se na Gradskom olimpijskom (50 metara) bazenu sa 10 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 480 takmičara iz 53 kluba i 10 zemalja: (Srbija, Hrvatska, Crna Gora, Makedonija, Slovenija, Austrija, Italija, Grčka, Turska i Bosna i Hercegovina).

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 4 takmičara (2 djevojčice i 2 dječaka):
Mila Hrustić, Ena Isić, Emir Jusičić i Belmin Karić.

Takmičari P.K.“Zmaj-Alpamm“ su osvojili 4 medalje (3 zlatne i 1 bronzanu), a ostvareni su sljedeći pojedinačni rezultati:

• Mila Hrustić (‘04) – je nastupila u disciplinama 50, 100 i 200 metara prsno te osvojila 3 zlatne medalje. U disciplini 400 metara mješovito, osvojila je 3. mjesto i bronzanu medalju.

Mila sa medaljom na 50prsno

• Ena Isić (‘03) – je nastupila u disciplinama 50, 100 i 200 metara leđno te 100 metara slobodno. U sve tri dionice stila leđno Ena je nastupala u finalnim utrkama, a najbolji plasman joj je bilo 4. mjesto u disciplinama 50 i 100 metara leđno (kategorija 2003.god.)

Naši dječaci Emir Jusičić (‘03) i Belmin Karić (‘01) nisu se plasirali u finalne utrke ali su popravili svoja najbolja isplivana vremena na 50 metarskom olimpijskom bazenu, na kojem kao što znamo tuzlaci nemaju priliku trenirati.

Svim takmičarima P.K.“Zmaj-Alpamm“ čestitamo te im želimo još bolje rezultate u narednom periodu plivačke sezone.