Izvještaj 7. Kup „Novi Grad“, Sarajevo 2016

U subotu (10.12.2016. godine) u Sarajevu je održan 7. Kup “Novi Grad” Sarajevo. zmajevikupngsa2016Plivalo se na malom (25m) bazenu „Otoka“ sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je nastupilo 300 takmičara koji su predstavljali 20 klubova iz Bosne i Hercegovine.

P.K.”Zmaj-Alpamm” Tuzla je nastupio sa 25 takmičara (10 djevojčica i 15 dječaka) koji su u Tuzlu donijeli 33 medalje: 30 individualno i 3 štafetno (15 zlatnih, 12 srebrnih i 5 bronzanih), i dva pehara za najuspješnije takmičare.

Za P.K.Zmaj-Alpamm su nastupili: Ela Bekić, Ema Jahić, Amina Osmanović, Lana Suljagić, Asja Alispahić, Mila Hrustić, Ena Isić, Amna Dračić, Iman Babović, Asja Merdić, Teo Pajić, Adnan Sarajlić, Kenan Dračić, Ajas Alispahić, Azur Žabić, Hamza Mehmedović, Armin Halilović, Dani Trutović, Dani Pirić, Omar Džuzdanović, Eman Jahić, Haris Konjić, Omer Delibegović, Ishak Šmigalović i Benjamin Trivković.

Ostvareni su sljedeći rezultati:

• Mila Hrustić (’04) – je imala 100% učinak, plivala je 5 disciplina, 50 i 100 metara prsno, 100 i 200 metara mješovito i 100 metara slobodno, te na svih 5 osvojila zlatne medalje. Mila je nagrađena posebnim peharom kao najuspješnija plivačica mitinga.
  • Kenan Dračić (’06) – je osvojio 3 zlatne medalje u disciplinama 50 metara slobodno, 50 delfin i 50 prsno, te 3 srebrne medalje u disciplinama 25 metara leđno, 50 metara leđno i 25 metara slobodno. Kenan je takođe bio najuspješniji takmičar mitinga za što je nagrađen posebnim peharom.
  • Asja Alispahić (’01) – je osvojila 3 zlatne medalje u disciplinama 100 metara slobodno, 50 leđno i 100 mješovito, te 2 srebrne medalje u disciplinama 50 metara slobodno i 50 prsno.
  • Amna Dračić (’03) – je osvojila 2 zlatne medalje u disciplinama 200 i 400 metara mješovito, te srebrnu medalju u disciplini 100 metara delfin stilom.
  • Asja Merdić (’04) – je osvojila 2 srebrne medalje u disciplinama 100 metara slobodno i 100 mješovito, te  bronzanu medalju u disciplini 50 metara delfin.
  • Ena Isić (’03) – je osvojila srebrnu medalju u disciplini 100 metara leđno.
  • Adnan Sarajlić (’04) – je osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno, te bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
  • Lana Suljagić (’04) – je osvojila 2 bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara prsno.
  • Dani Pirić (’08) – je osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno, te bronzanu u disciplini 25 metara prsno.
  • Azur Žabić (’03) – je osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara leđno.

ŠTAFETE:

• Ženska štafeta 4×50 metara slobodno u kategoriji do 16 godina, u sastavu: Asja Alispahić, Ena Isić, Asja Merdić i Mila Hrustić – ZLATNA MEDALJA.
  • Miješana štafeta 4×50 metara slobodno u kategoriji do 12 godina, u sastavu: Mila Hrustić, Adnan Sarajlić, Asja Merdić i Kenan Dračić – ZLATNA MEDALJA
  • Muška štafeta 4×50 metara slobodno u kategoriji do 14 godina, u sastavu: Ajas Alispahić, Adnan Sarajlić, Teo Pajić i Kenan Dračić – BRONZANA MEDALJA

Ostali takmičari su popravili svoja najbolja vremena i mi im ovim putem čestitamo kao i osvajačima medalja.

Nekima od naših najmlađih takmičara ovo je bilo prvo takmičenje od kako su prešli iz škole plivanja gdje su dokazali svoj talenat, što pokazuje konstantan i kvalitetan rad naše skole plivanja.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.