Izvještaj 7.”Mladost kup”, Banja Luka 2018

U subotu (24.02.2018.godine) održao se 7. Međunarodni plivački miting “Mladost kup, pod organizacijom plivačkog kluba Mladost iz Banja Luke. Plivalo se u velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim (omega) mjerenjem vremena.

Na mitingusu nastupila 22 kluba sa 222 takmičara iz 4 zemlje: Slovenije,  Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ Tuzla je nastupio sa 7 najmlađih plivača (3 djevojčice i 4 dječaka): Majra Suljendić, Nina Praljak, Zerina Vrabac, Adi Suljagić, Dani Trutović, Ensar Ahmetović i Eman Jahić.

Takmičari P.K.“Zmaj-Alpamm“ su osvojili ukupno 13 medalja (3 zlatne, 5 srebrnih i 5 bronzanih)
, a postignuti su sljedeći zapaženi individualni rezultati:

• Zerina Vrabac (’10) je u svojoj kategoriji osvojila 3 bronzane medalje u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno i 50 metara delfin stilom, te 1 srebrnu u disciplini 100 metara slobodnim stilom. U ukupnom plasmanu po bodovima Zerina je zauzela 3. mjesto.
  • Eman Jahić (’10) je u svojoj kategoriji osvojio 2 zlatne medalje u disciplinama 100 metara prsno i 100 metara delfin, i 3 srebrne medalje u disciplinama 50 metara delfin, 50 metara leđno i 50 metara prsno. U ukupnom plasmanu Eman je zauzeo 2. mjesto.
  • Ensar Ahmetović (’09) je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno, te bronzanu medalju na 100 metara leđno. U ukupnom plasmanu zauzeo je 5. mjesto.
  • Dani Trutović (’08) je osvojio jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
  • Adi Suljagić (’09) je osvojio jednu srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Naše takmičarke Nina Praljak (’10) i Majra Suljendić (’09) su na svom prvom takmičenju zaista pokazale svoj talenat jer su u svojim nastupima u disciplini 50 metara slobodno zauzele 7. odnosno 6. mjesto.

Čestitke našim takmičarima koji su osvojili medalje, a posebne čestitke takmičarima koji su prvi put nastupili na takmičenju i isplivali svoje prve utrke.