Izvještaj 8. ”22 April“, Banja Luka 2017

U subotu i nedjelju, 22.-23.04.2017. godine, u Banja Kenan Dracic na postoljuLuci je održan 8. Međunarodni plivački miting pod nazivom „22 April“ u organizaciji plivačkog kluba „22 April“ Banja Luka.

Plivalo se na velikom (50 metara) bazenu sa 10 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 400 takmičara iz 36 klubova i 6 zemalja: Srbija, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Grčka i Bosna i Hercegovina.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 4 takmičara (3 djevojčice i 1 dječak):
Mila Hrustić, Ena Isić, Amna Dračić i Kenan Dračić.

Ostvareni su sljedeći pojedinačni rezultati:

• Kenan Dračić (‘06) je plivao u kategoriji 2005. godište i mlađi, te je uspio osvojiti 6 medalja u isto toliko disciplina (2 zlatne, 3 srebrne i 1 bronzanu). U disciplinama 100 metara delfin i 200 metara mješovito osvojio je dvije zlatne medalje, srebrne medalje je osvojio u disciplinama 50 i 200 metara slobodno i 50 metara delfin stilom, dok je bronzanu medalju osvojio u disciplini 100 metara slobodno.
  • Amna Dračić (‘03) – četvrto mjesto u disciplini 400 metara slobodno.
  • Ena Isić (‘03) – je bila dva puta četvrta u disciplinama 50 i 200 metara leđno.
  • Mila Hrustić (‘04) – četvrto mjesto u disciplini 50 metara prsno.