Izvještaj 8. ”Aquana Swim”, Banja Luka 2018

U subotu i nedjelju, 03.02.2018. godine, u Banja Luci je održan 8. Međunarodni plivački miting „Aquana Swim“. Plivalo se na velikom (50 metara) bazenu sa 10 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je učestvovalo 160 takmičara iz 11 klubova i 3 zemlje: Slovenija, Austrija i Bosna i Hercegovina.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 16 takmičara (6 djevojčica i 10 dječaka):
Mila Hrustić, Amna Dračić, Ela Bekić, Arijana Imamović, Iman Babović, Ema Jahić, Dani Pirić, Almir Ćosić, Arslan Pezić, Danis Karahodža, Kenan Dračić, Teo Pajić, Faris Škahić, Adnan Sarajlić, Azur Žabić i Emir Jusičić.

Naši plivački zmajevi su osvojili ukupno 24 medalje (11 zlatnih, 5 srebrnih i 8 bronzanih), od toga 23 u individualnim nastupima i 1 ekipno u štafeti. Postignuti su sljedeći zapaženi rezultati:

DJEVOJČICE:

• Mila Hrustić (‘04) je osvojila 3 zlatne medalje u disciplinama 100 i 200 metara prsno, te 200 metara mješovito i jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara delfin.
  • Ela Bekić (‘07) je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsno tedvije bronzane medalje u disciplinama 100 i 200 metara leđno.
  • Ema Jahić (‘07) je osvojila srebrnu medalju u disciplini 100 metara delfin te bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin.
  • Arijana Imamović (‘06) je osvojila jednu srebrnu medalju u disciplini 200 metara prsno.

DJEČACI:

• Kenan Dračić (‘06) je osvojio 5 zlatnih medalja u disciplinama 50 metara delfin i leđno stilom, 50 i 200 metara slobodno, te 200 metara mješovito. Srebrnu medalju je osvojio u disciplini 50 metara prsno. Takođe je nagrađen peharom za najuspješnijeg takmičara mitinga u svojoj kategoriji.
  • Teo Pajić (‘05) je osvojio zlatnu medalju u disciplini 200 metara leđno.
  • Dani Pirić (‘08) je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno, te bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
  • Adnan Sarajlić (‘04) je osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara prsno, te dvije bronzane medalje u disciplinama 200 metara prsno i 200 metara mješovito.
  • Emir Jusičić (‘03) je osvojio jednu bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
  • Muška štafeta (2006.-2007.) 4×50 metara slobodno, u sastavu:
    Dračić Kenan, Pezić Arslan, Karahodža Danis i Ćosić Almir je osvojila 2. mjesto.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, su popravili svoja najbolja vremena.  Obzirom da je ovo prvo takmičenje u 2018. godini u olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku trenirati, zadovoljni smo postignutim rezultatima naših mladih plivača. Ovom prilikom čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu.