Izvještaj IPM ”Mladi za mlade”, Sarajevo 2015

U subotu i nedjelju, 17.-18.10.2015.godine, u Sarajevu je održan INTERNACIONALNI PLIVAČKI MITING „MLADI ZA MLADE“ organizovali su: Udruženje “Mladi za mlade” Sarajevo i Plivački klub “Sport Time” Sarajevo.Maid na postolju_3

Plivalo se na olimpijskom (50m) bazenu “Otoka”, sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Na mitingu je učestvovalo 400 takmičara koji su predstavljali 33 kluba iz Bosne i Hercegovine, Velike Britanije, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Crne Gore i Mađarske. Na ovom mitingu su učestvovali takmičari učesnici, finalisti i polufinalisti Evropskih i Svjetskih prvenstava te Olimpijskih igara, što dodatno daje značaj ovom takmičenju.

Za naš klub su nastupila 2 takmičara: Maid Sukanović (1997) i Mila Hrustić (2004), a u svoju bazu u Tuzli su se vratili sa 8 medalja (3 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane) uz ostvarene sljedeće rezultate:

• Maid Sukanović (‘97) – 50 metara delfin stilom zlatna medalja u svojoj kategoriji 97/98 godište, te bronzana medalja  u apsoutnoj kategoriji u disciplini 50 metara slobodnim stilom osvojio je srebrnu medalju u svojoj kategoriji u disciplini 100 metara slobodnim stilom u svojoj kategoriji osvojio je srebrnu medalju, te dvije zlatne medalje u disciplini 100 metara delfin stilom.
  • Mila Hrustić (‘04) – u konkurenciji 03/04 godište je osvojila na 100 metara prsnim stilom bronzanu medalju, te na 200 metara prsnim stilom srebrnu medalju.

Naši takmičari su na ovom vrlo jakom mitingu pokazali odličnu formu i kvalitet, te im ovim putem čestitamo.