Izvještaj Ljetno državno prvenstvo za mlađe kadete i kadete, Sarajevo 2014

Proteklog vikenda, 12. i 13. jula, u Sarajevu je održano Ljetno državno prvenstvo BiH za mlađe kadete i kadete – dječaci do 14 i djevojčice do 12 godina. Plivalo se u olimpijskom (50m) bazenu. Na prvenstvu je učestvovalo 236 takmičara iz 18 plivačkih klubova.Zmajevci@Lj.Drz.Sa'14.a

P.K.”Zmaj-Alpamm” predstavljalo je 19 takmičara (7 plivačica i 12 plivača): Dračić Amna, Amina Hadžimehmedović, Mila Hrustić, Ena Isić, Asja Merdić, Emina Pirić, Lana Suljagić, Emina Ćosić, Ajas Alispahić, Kenan Dračić, Anis Fišeković, Benjamin Ibrahimagić, Emir Jusičić, Danis Karahodža, Karić Belmin, Omar Odobašić, Harun Ostrvica, Teo Pajić, Adnan Sarajlić i Azur Žabić.

Zmajevci@Lj.Drz.Sa'14.b

Osvojeno je ukupno 5 medalja,  4 medalje (2 zlatne, 1 srebrna i 1 bronzana) u pojedinačnoj i jedna srebrna medalja u ekipnoj konkurenciji.

U pojedinačnoj konkurenciji ostvareni su sljedeći rezultati:Mila Hrustic na postolju

• Mila Hrustić (2004) osvojila je 2 zlatne medalje na 100 i 200 metara prsno, 1 srebrnu medalju na 50 metara prsno i jednu bronzanu medalju na 400 metara mješovito, na 200 mješovito zauzela je 4. mjesto, a na 100 slobodno 6. mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja.
  • Asja Merdić (2004) zauzela je tri 4. mjesta na 50 slobodno, 800 slobodno i 400 metara mješovito, 6. mjesto na 50 metara delfin i dva 9. mjesta na 100 slobodno i 50 metara prsno u kategoriji mlađih kadetkinja.
  • Emina Pirić (2004) zauzela je dva 5. mjesta na 400 slobodno i 50 metara leđno, 6. mjesto na 200 slobodno i 7. mjesto na 50 metara slobodno u kategoriji mlađih kadetkinja.
  • Belmin Karić (2001) zauzeo je 5. mjesto na 1500 metara slobodno, 6. mjesto na 50 metara delfin, 7. mjesto na 100 delfin i 8. mjesto na 400 metara slobodno u kategoriji kadeta.
  • Lana Suljagić (2004) zauzela je 8. mjesto na 200 metara prsno u kategoriji mlađih kadetkinja.
  • Emir Jusičić (2003) zauzeo je 9. mjesto na 200 metara prsno u kategoriji kadeta.

U ekipnoj konkurenciji ostvareni su sljedeći rezultati:

• Štafeta 4×50 mješovito u sastavu: Emina Pirić, Mila Hrustić, Asja Merdić i Lana Suljagić zauzela je 2. mjesto i osvojila srebrnu medalju u konkurenciji mlađih kadetkinja.
  • Štafeta 4×50 slobodno u sastavu: Asja Merdić, Lana Suljagić, Emina Pirić i Mila Hrustić  zauzela je 4. mjesto u konkurenciji mlađih kadetkinja.
  • Štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Emina Pirić, Mila Hrustić, Lana Suljagić i Asja Merdić zauzela je 4. mjesto u konkurenciji mlađih kadetkinja.

U kupnom plasmanu mlađi kadeti su zauzeli 6., a kadeti 12. mjesto.

Čestitamo našim najmlađim takmičarima na odličnom nastupu i dobrim rezultatima, posebno kada se uzme činjenica da je nekima ovo bilo prvo takmičenje a i prvo državno prvenstvo, te da su plivali u velikom olimpijskom 50 metarskom bazenu.

Nakon ovog prvenstva plivači odlaze na kratku ljetnu pauzu prije nastavka nove plivače sezone i nadamo se još boljih rezultata. Do tada im želimo ugodan odmor.