Izvještaj Otvoreno zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine, Sarajevo 2019

U Sarajevu je proteklog vikenda, od 28.-29.12.2019. godine, održano Otvoreno zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju. Nastupila su 23 plivačka kluba sa 203 plivačice i plivača iz Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Plivalo se u malom (25 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim (Omega) mjerenjem vremena. Tokom dva dana prvenstva, u jutarnjim dijelovima plivale su se kvalifikacije za večernja finala. Organizator prvenstva je Plivački savez Bosne i Hercegovine, a tehnički organizator Plivački savez Federacije BiH.

Za plivački klub ”Zmaj-Alpamm” na ovom prvenstvu je nastupilo 7 takmičara (1 djevojčica i 6 dječaka): Asja Zolotić, Emir Jusičić, Faris Škahić, Adnan Sarajlić, Teo Pajić, Kenan Dračić i Danijel Iličković.

Plivači našeg kluba su osvojili ukupno 11 medalja (5 zlatnih, 1 srebrna i 5 bronzanih), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (’06) – je osvojio 6 medalja (5 zlatnih i 1 bronzanu) i na ovom prvenstvu postao petostruki prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji kadeta, u disciplinama 100 i 200 delfin, 200 i 400 mješovito i 200 metara slobodno, dok je treće mjesto zauzeo u disciplini 400 slobodno.
  • Emir Jusičić (‘03) – je osvojio 3 medalje (1 srebrnu i 2 bronzane) i na ovom prvenstvu postao viceprvak BiH u disciplini 200 metara prsno u kategoriji mlađih juniora, dok je dva treća mjesta zauzeo u disciplinama 100 prsno i 200 metara slobodno.
  • Asja Zolotić (‘05) – je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u disciplini 800 metara slobodno u kategoriji mlađih juniorki.
  • Adnan Sarajlić (’04) – je osvojio treće mjesto i bronzanu medalju u disciplini 200 metara mješovito u kategoriji mlađih juniora.
  • Muška štafeta 4×50 metara mješovito u sastavu: Sarajlić A., Jusičić E., Dračić K. i Iličković D. zauzela je 4. mjesto u finalu.
  • Muška štafeta 4×50 metara slobodno u sastavu: Sarajlić A., Jusičić E., Dračić K. i Iličković D. zauzela je 5. mjesto u finalu.

Svi plivači su plivali finalne utrke, dok je plivačima Farisu Škahiću, Danijelu Iličkoviću i Teu Pajiću nedostajalo je malo sportske sreće da dođu do pobjedničkog postolja. Svi plivači su popravili svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak sa čime smo izuzetno zadovoljni. Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu!

Svim našim članovima i prijateljima kluba, te svim građanima Bosne i Hercegovine želimo sretne novogodišnje praznike te uspješnu i sretnu Novu 2020. godinu!

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati, a žele da ovo ljeto uživaju u čarima plivanja, pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti putem telefona 061/185-391 ili emaila: [email protected]. Sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.