Izvještaj sa 2 velika međunarodna plivačka mitinga_Zagreb i Novi Sad_novembar2013

41. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING i GRAND PRIX ”Mladost  2013”, Zagreb 16.-17.11.2013. godine

Protekli vikend, 16. i 17.11.2013. godine, plivači plivačkog kluba “Zmaj-Alpamm”-Tuzla učestvovali u Zagrebu na 41. Međunarodnom plivačkom mitingu i Grad Prix-u Hrvatske “Mladost 2013”.Vladmir i Maid

Ovaj najveći, najjači i najstariji plivački miting na prostoru bivše Jugoslavije okupio je plivačku elitu koju su činili prvaci, viceprvaci i nositelji medalja sa Olimpijskih igara, Svjetskih i Evropskih juniorski i seniorskih prvenstava. Plivalo se u 25 metarskom bazenu sa elektronskim mjerenjem, sa kvalifikacionim trkama ujutro, a finalnim (A-finala za seniore i B-finala za mlađe juniore i juniore i C-finala samo za mlađe juniore) trkama popodne u živom prenosu na Hrvatskom radio televiziji na drugom programu. Na takmičenju su učestvovali takmičari iz 6 država (Sjedinjene Američke Države, Grčka, BiH, Srbija, Slovenija, i Hrvatska), te 3 plivačke reprezentacije (Grčke, Srbije i Slovenije) sa preko 480 plivačica i plivača. Takmičenje se odvijalo u 3 kategorije: Otvorena/seniorska kategorija, juniori: muški ‘96-‘97 i žene ‘98-‘99 i mlađi juniori: muški ‘98 godišta i mlađi i žene 2000 godišta i mlađe.

Plivački klub “Zmaj-Alpamm” predstavljala su 2 takmičara: Simić Vladimir i Sukanović Maid. U izuzetno jakoj konkurenciji oborena su tri državna rekorda i osvojena 1 zlatna medalja, a ostvareni rezultati su sljedeći:

Simić Vladimir (‘97) je oborio dva državna rekorda u kategoriji mlađih juniora, u disciplini 100 leđno sa rezultatom 1:00,77 u kvalifikacijama te ponovo u B finalu sa rezultatom 1:00,65 i u disciplini 200 leđno sa razultatom 2:11,17.

U disciplini 100 mješovito zauzeo je 16. mjesto u kvalifikacijama i ušao u B finale gdje je zauzeo 4. mjesto, odnosno 10. mjesto u ukupnom plasmanu u ovoj disciplini.
U disciplini 100 leđno u kvalifikacijama je zauzeo 20. mjesto i ušao u B finale gdje je zauzeo 8. mjesto, odnosno 15. mjesto u ukupnom plasmanu u ovoj disciplini.
U disciplini 200 leđno u kvalifikacijama je zauzeo 12. mjesto i ušao u B finale.

Sukanović Maid (‘97) je je oborio državni rekord u kategoriji mlađih juniora u disciplini 100 delfin u B finalu sa rezultatom 0:57,81, te u ovoj disciplini osvojio 1. mjesto takođe u B finalu i u kategoriji ‘96-‘97 godišta.

U disciplini 100 delfin u kvalifikacijama je zauzeo 13. mjesto i ušao u B finale gdje je zauzeo 1. mjesto i osvojio zlatnu medalju u kategoriji ‘96-‘97 godišta, a u ukupnom plasmanu u ovoj disciplini zauzeo je 9. mjesto.

U disciplini 50 delfin u kvalifikacijama je zauzeo 21. mjesto i ušao u B finale gdje je zauzeo 8. mjesto, odnosno 14. mjesto u ukupnom plasmanu u ovoj disciplini.

S obzirom da je plivačka sezona još uvijek u ”zaletu”, plivači su značajno popravili svoja najbolja vremena i najavili odlične rezultate u nastavku plivačke sezone.

mr.sc. Smajlefendić Muhamed

šef Stručnog štaba

P.K.”ZMAJ-Alpamm”-Tuzla

34. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING  ”Novi Sad 2013”, Novi Sad 16.11.2013. godine

U subotu 16.11.2013. godine u Novom Sadu je održan Međunarodni plivački miting „Voša 2013“. Na ovom takmičenju učestvovalo je 284 takmičara iz 26 klubova iz 7 država: ekipa Zmaja u Novom SaduBugarske, Makedonije, Srbije, Mađarske, Slovenije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Plivalo se u olimpijskom (50m) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem.

Plivački klub „Zmaj- Alpamm“ je nastupio sa 8 takmičara, 4 plivačice i 4 plivača: Azra Ibrahimagić, Asja Alispahić, Mila Hrustić, Emina Pirić, Benjamin Ibrahimagić, Faris Škahić, Mahir Hatunić i Elmir Kikanović, te trenerima Atić Selmom i Harisom Hasićem.

Ostvareni su sljedeći pojedinačni rezultati:

• Asja Alispahić (‘01) je zauzela 6. mjesto u disciplini 100 prsno u kategoriji ‘01 i mlađe.
  • Azra Ibrahimagić (‘02) je zauzela 8. mjesto u disciplini 100 prsno u kategoriji ‘01 i mlađe.
  • Elmir Kikanović (‘98) je zauzeo 8. mjesto u disciplini 100 prsno u kategoriji ‘97-‘98.
  • Mila Hrustić (‘04) je zauzela 10. mjesto u disciplini 100 prsno u kategoriji ‘01 i mlađe.
  • Benjamin Ibrahimagić (‘02) je zauzeo 10. mjesto u disciplini 100 slobodno u kategoriji ‘01 i mlađi.

Svi  plivači i plivačice su popravili svoja najbolja vremena te, s obzirom da se radi o našim najmlađim takmičarima, pokazali zavidan napredak koji obečava još bolje rezultate u nastavku plivačke sezone.

Svim našim takmičarima čestitamo na dobrim rezultatima i želimo im puno sreće u daljem radu.