Izvještaj “Sarajevo Aquatics 2014”, Sarajevo 7.-9.2.2014. god.

Od 7. do 9. februara 2014. godine u Sarajevu je održan Međunarodni plivački miting “SARAJEVO AQUATICS 2014”. Miting je održan na 50 metarskom Olimpijskom bazenu Otoka. “SARAJEVO AQUATICS” je jedan od najjačih i najboljih plivačkih takmičenja u BiH. Na ovom mitingu je nastupilo preko 300 takmičara iz 20 klubova, a osim klubova iz BiH, na takmičenju su nastupili i članovi plivačkih reprezentacija Hrvatske, Slovenije, te klubovi iz Austrije, Makedonije, Srbije. Takmičari su bili podjeljeni u starosne skupine za muške i žene. U jutarnjim djelovima su se plivale kvalifikacije, a u poslijepodnevnim finalne trke (A i B finale) u kojim se takmičilo 20 najbržih plivača iz kvalifikacija.

PK “Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 9 takmičara (6 plivača i 3 plivačice)
Melika Imamović, Mila Hrustić, Asja Merdić, Amer Hodžić, Vladimir Simić, Ahmed Imamović, Belmin Karić, Emir Jusičić i Azur Žabić.

Plivači PK „Zmaj-Alpamm“ osvojili su 20 medalja (10 zlatnih, 7 srebrnih i 3 bronzane), a ostvareni su sljedeći pojedinačni rezultati:

• Vladimir Simić (‘97) je osvojio zlatnu medalju u disciplini 400 metara mješovitim stilom u svojoj kategoriji (‘96-‘97) te bronzanu u apsolutnoj kategoriji. Na 100 i 200 metara leđnim stilom Vladimir je osvojio po 2 zlatne medalje u obje discipline u svojoj i apsolutnoj kategoriji, te na 200 metara mješanim stilom zlatnu medalju u svojoj i bronzanu u apsolutnoj kategoriji.
  • Amer Hodžić (‘96) je bio prvi na 100 metara prsno u svojoj kategoriji (‘96-‘97) i treći u apsolutnoj kategoriji, te 2 puta drugi na 200 metara prsnim stilom u svojoj i apsolutnoj kategoriji.
  • Ahmed imamović (‘95) je osvojio bronzu na 200 metara delfin u apsolutnoj kategoriji.
  • Melika Imamović (‘98) je osvojila zlatnu medalju na 50 metara delfin u svojoj kategoriji (‘98-‘99) i srebrnu medalju u apsolutnoj kategoriji, te srebrnu medalju u svojoj kategoriji na 100 metara delfin i bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji.
  • Mila Hrustić (‘04) je osvojila dvije zlatne medalje na 50 i 200 metara prsnim stilom i srebrnu m edalju na 100 metara prsno.

Ostali takmičari su ostvarili svoje najbolje rezultate na velikom bazenu a bitno je spomenuti Emira Jusičića (‘03) i Belmina Karića (‘01) koji su ušli u finala svojih disciplina. Emir na 200m prsno, a Belmin na 200m slobodno.

Takmičenje “SARAJEVO AQUATICS 2014” je prvo u 2014. godini za naše plivače i jedno je od zadnjih testova pred Zimsko državno prvenstvo u martu mjesecu, a naši plivači su pokazali zavidnu formu naročito ako se uzme u obzir da se plivalo na 50 metarskom Olimpijskom bazenu na kojem naši plivači nemaju priliku da treniraju.

Čestitamo svim plivačicama i plivačima i želimo im mnogo uspjeha na narednim takmičenjima!