Izvještaj sa Zimskog državnog prvenstva BiH, Sarajevo 2017

17309695_628754470651250_2331287605448459570_nU Sarajevu je proteklog vikenda održano Zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju na velikom bazenu (50 metara) za kategorije: mlađih kadeta, kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora.  Ukupno je nastupilo 20 klubova sa 390 plivača i plivačica iz cijele Bosne i Hercegovine.

Za plivački klub Zmaj-Alpamm na ovom prvenstvu je nastupilo 25 takmičara (8 djevojčica i 17 dječaka): Asja Alispahić, Mila Hrustić, Amna Dračić, Ena Isić, Asja Merdić, Iman Babović, Arijana Imamović, Amina Hadžimehmedović, Maid Sukanović, Benjamin Ibrahimagić, Belmin Karić, Dani Pirić, Haris Konjić, Almir Ćosić, Azur Žabić, Emir Jusičić, Faris Škahić, Ajas Alispahić, Adnan Sarajlić, Teo Pajić, Kenan Dračić, Armin Halilović, Hamza Mehmedović, Danis Karahodža i Arslan Pezić.

Plivači našeg kluba su osvojili ukupno 17 medalja: 13 individualno i 4 ekipno (6 zlatnih, 4 srebrne, 6 bronzanih medalja), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (’06) u kategoriji mlađih kadeta je šestorostruki prvak Bosne i Hercegovine u disciplinama 100, 200, 400 metara slobodno, 200 i 400 metara mješovito te 200 metara delfin stilom, te viceprvak u disciplinama 500 i 100 metara delfin stilom.
  • Mila Hrustić (‘04) je osvojila 2 srebrne medalje u disciplinama 100 i 200 metara prsnim stilom, te bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno u kategoriji mlađih juniora.
  • Asja Alispahić (’01) je osvojila bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno.
  • Teo Pajić (’05) je osvojio bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
  • Emir Jusičić (’03) je osvojio bronzanu medalja u disciplini 800 metara slobodno u kategoriji kadeta.

ŠTAFETE:

• Mlađi kadeti DJEČACI 4×50 i 4×100 metara slobodno u sastavu: Pajić Teo, Karahodža Danis, Pezić Arslan i Dračić Kenan – zauzeli su 3. mjesto.
  • Mlađi junior DJEVOJČICE 4×100 slobodno i 4×100 mješovito u sastavu: Isić Ena, Hrustić Mila, Dračić Amna, Merdić Asja – zauzele su 3. mjesto.

Svim osvajačima medalja čestitamo, kao i onim takmičarima koji nisu zauzeli postolje ovaj put a koji su popravili svoje lične rekorde. Ovim takmičenjem je završena zimska sezona takmičenja, te slijede pripreme za ljetnu sezonu. Naši takmičari su napredovali preko 160% za ovih 6 mjeseci što dokazuje ozbiljan rad trenera u klubu te rad i talenat naših takmičara.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.