Izvještaj ”Vidovdanski kup 2018”, Kruševac

U subotu 23.06.2018. godine, u Kruševcu je održan Međunarodni plivački miting „Vidovdanski kup 2018“. Organizator takmičenja je Plivački klub ”Rasina” iz Kruševca. Plivalo se na olimpijskom (50 metarskom bazenu) uz elektronsko mjerenje. Na takmičenju je nastupilo preko 150 takmičara iz četiri zemlje Bugarske, Makedonije, Srbije i Bosne i Hercegovine iz 16 plivačkih klubova.

Naš klub nastupio je sa sedam takmičara (3 djevojčice i 4 dječaka): Ema Jahić, Dina Muminović, Zerina Vrabac, Haris Konjić, Eman Jahić, Dani Trutović i Hadi Ćurtović.

U izuzetno jakoj konkurenciji naši plivači su osvojili 13 medalja (5 zlatnih, 6 srebrnih i 2 bronzane):

• Eman Jahić (‘10) je osvojio 5 medalja, 2 zlatne medalja osvojivši 1. mjesto u disciplinama 50 slobodno i 50 metara prsno, te 3 srebrne medalje osvojivši 2. mjesto u disciplinama 100 metara slobodno, 50 leđno i 50 metara delfin.
  • Zerina Vrabac (‘10) je osvojila 4 medalje, 1 zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin, 1 srebrnu medalju na 50 prsno, te 2 bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara slobodno.
  • Dina Muminović (‘10) je osvojila 3 medalje, 2 zlatne medalje u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara prsno, te 1 srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
  • Haris Konjić (‘06) je osvojio 1 srebrnu medalju u disciplini 50 metara delfin.

Kao klub jako smo ponosni na naš podmladak koji i na međunarodnoj sceni dostojno reprezentuje svoj klub, grad i državu. Čestitamo našim takmičarima na popravljenim ličnim rezultatima i osvojenim medaljama, te im želimo puno uspjeha u nastavku plivačke karijere.