Izvještaj ”Vidovdanski kup 2019”, Kruševac

U subotu 22.06.2019. godine, u Kruševcu je održan Međunarodni plivački miting „Vidovdanski kup 2019“. Organizator takmičenja je bio Plivački klub ”Rasina” iz Kruševca. Plivalo se na olimpijskom (50 metarskom bazenu) uz elektronsko mjerenje. Na takmičenju je nastupilo preko 250 takmičara iz četiri zemlje Mađarske, Makedonije, Srbije i Bosne i Hercegovine koji su predstavljali 16 plivačkih klubova.

Plivački klub ”Zmaj – Alpamm” nastupio je sa 8 takmičara (1 djevojčica i 7 dječaka) u sljedećem sastavu: Zerina Vrabac, Eman Jahić, Ensar Ahmetović, Dani Trutović, Haris Konjić, Danis Karahodža, Kenan Dračić i Iličković Danijel.

Naši plivači osvojili su ukupno 16 medalja (4 zlatne, 4 srebrne i 8 bronzanih), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Zerina Vrabac (‘10) je u kategoriji djevojčice 9 godina osvojila tri zlatne medalje u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno i 50 metara delfin, jednu srebrnu u disciplini 50 metara prsno, te broznanu medalju u disciplini 100 metara slobodno.
  • Eman Jahić (‘10) je u kategoriji dječaci 9 godina osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno, srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno, te tri bronzane medalje u disciplinama 50 metara slobodno, 100 metara slobodno i 50 metara delfin.
  • Iličković Danijel (‘04) u kategoriji dječaci 15-16 godina osvojio je srebrnu medalju u disciplini 100 metara delfin i dvije bronzane medalje u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara prsno.
  • Kenan Dračić (‘06) je u kategoriji dječaci 13-14 godina osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara delfin.
  • Danis Karahodža (‘07) je u kategoriji dječaci 12 godina osvojio bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno.
  • Ensar Ahmetović (‘09) je u kategoriji dječaci 10 godina osvojio broznanu medalju u disciplini 100 metara slobodno.

Kao klub jako smo ponosni na sve naše plivače koji na međunarodnoj sceni dostojno reprezentuju svoj klub, grad i državu. Čestitamo našim takmičarima na popravljenim ličnim rezultatima i osvojenim medaljama, te im želimo puno uspjeha u daljem radu.

Ovim putem koristimo priliku da pozovemo nove članove za upis u školu plivanja ”Zmajček”. Upisati se mogu djevojčice i dječaci od minimalno 5 godina starosti (2014. godište). Za više informacija možete nam se obratiti putem telefona 061/185-391, putem e-maila: [email protected], a sve dodatne informacije možete naći i na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše Facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm, gledati putem You Tube kanala Plivački klub ZMAJ-Alpamm ili nas pratit putem Instagrama #pkzmaj.