Izvještaj Zimsko državno prvenstvo za mlađe juniore, juniore i seniore, Sarajevo 2014

U subotu i nedjelju 29. i 30.03.2014. godine u Sarajevu je održano Zimsko državno prvenstvo za mlađe juniore, juniore i seniore. Na takmičenju je učestvovalo 216 takmičara iz 20 klubova iz Bosne i Hercegovine. Plivalo se u malom (25m) bazenu sa 8 staza.

PK „Zmaj-Alpamm“ je nastupio sa 7 takmičara, 3 plivačice i 4 plivača: Dženita Hasanović, Emira Mustajbašić, Asja Alispahić, Ahmed Imamović, Maid Sukanović, Amer Hodžić i Vladimir Simić sa trenerom Harisom Hasićem.

Plivači „Zmaj-Alpamm“-a su osvojili ukupno 23 medalje (5 zlatne, 10 srebrnih, 8 bronzanih). U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su 20 medalja (4 zlatne, 9 srebrnih, 7 bronzanih), a u ekipnoj konkurenciji 3 medalje (1 zlatnu, 1 srebrnu i 1 bronzanu), te su ostvareni sljedeći pojedinačni rezultati:

• Ahmed Imamović (1995) osvojio srebrnu medalju na 100 metara delfin, te dvije bronzane medalje na disciplinama 200 slobodno i 200 metara delfin stilom u apsolutnoj kategoriji.
  • Maid Sukanović (1997) osvojio srebrne medalje na 50 i 100 metara delfin stilom i 100 metara prsnim stilom  za kategoriju juniora, te tri bronzane medalje, na 100 metara slobodnim stilom za kategoriju juniora i na 100 metara mješovito dvoje bronze za kategoriju juniora i seniora.
  • Amer Hodžić (1996) je osvojio srebrnu medalju na 50 metara prsnim stilom u kategoriji juniora.
  • Vladimir Simić (1997) je osvojio 3 zlatne medalje u disciplinama 50, 100 i 200 metara leđno za kategoriju juniora, te dvije bronzane i srebrnu medalju na istim disciplinama za kategoriju seniora, na 100 metara mješovitim stilom je osvojio dvije srebrne medalje za kategoriju juniora i seniora, te na 200 metara mješovito jednu zlatnu medalju za juniore i srebrnu za seniorsku kategoriju.

Ekipno su postignuti sledeći rezultati:zlatna stafeta_4x100mix_Maid Amer Vladimir i Ahmed

• Štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Ahmed Imamović, Maid Sukanović, Amer Hodžić i Vladimir Simić je 3. mjesto za apsolutno/seniorsku kategoriju.
  • Štafeta 4×200 slobodno u istom sastavu i za istu kategoriju je osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju.
  • Štafeta 4×100 mješovito je osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju u apsolutnoj kategoriji u istom sastavu.

Plivačice plivačkog kluba „Zmaj-Alpamm“ su postigle svoje najbolje rezultate i na tome im čestitamo.

Rad u bazenu se nastavlja pojačanim tempom, jer juniorski tim plivačkog kluba „Zmaj-Alpamm“ (Melika Imamović, Maid Sukanovic, Vladimir Simić, Ahmed Imamović i Amer Hodžić) koji su članovi reprezentacije Bosne i Hercegovine očekuje nastup na četveromeču plivačkih reprezentacija Slovenije, Hrvatske, Srbije i BiH u Beogradu idući vikend.

Svim našim takmičarima čestitamo na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu!