Izvještaj Sarajevo Aquatics 2015

U subotu i nedjelju, 07.-08.02.2015. godine, u Sarajevu je održan međunarodni plivački miting ”Sarajevo Aquatics”. Ovaj miting s FINA licencom organizovali su ”Gradski klub vodenih sportova Sarajevo” i JP “Olimpijski bazen Otoka” d.o.o. Sarajevo, a takmičari su nastupili u kategorijama seniora, juniora, mlađih juniora, kadeta i mlađih kadeta. Plivalo se na olimpijskom (50m) bazenu “Otoka”, sa 10 staza i elektronskim mjerenjem. Na mitingu je učestvovalo 340 takmičara koji su predstavljali 15 klubova iz BiH, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije i Srbije.

10945371_10155180228520111_2417151331828644640_n

Za naš klub je nastupilo 19 takmičara (6 djevojčica i 13 dječaka):Vladimir Simić, Maid Sukanović, Asja Alispahić, Belmin Karić, Mila Hrustić, Asja Merdić, Adnan Sarajlić, Faris Škahić, Ajas Alispahić, Azur Žabić, Amna Dračić, Kenan Dračić, Ena Isić, Amina Hadžimehmedović, Arslan Pezić, Ishak Šmigalović, Sanjin Građankić, Ahmed Sarajlić i Hamza Mehmedović.

U Tuzlu smo se vratili sa 20 medalja (7 zlatnih, 8 srebrnih i 5 bronzanih), a osvajači su bili:

• Vladimir Simić (‘97) – 50 metara leđnim stilom zlatna medalja u konkurenciji 97/98 godište, 100 metara leđnim stilom zlatna medalja u konkurenciji 97/98 godišta te u apsolutnoj takođe zlatni, na 200 metara leđnim stilom takođe dvije zlatne medalje u svojoj konkurenciji 97/98 g. i apsolutna, u disciplini 200 metara mješovito osvojio je 2 srebrne medalje u obje konkurencije, te na 200 metara prsnim stilom je bio drugi u svojoj konkurenciji 97/98 godište.
  • Maid Sukanović (‘97) – 50 metara delfin stilom zlatna medalja u svojoj konkurenciji 97/98 godište, te srebrna u apsoutnoj konkurenciji, na 50 metara slobodnim stilom osvojio je zlatnu medalju u svojoj kategoriji a bronzanu u apsolutnoj kategoriji te na 50 metara prsnim stilom osvojio je bronzanu medalju u svojoj kategoriji.
  • Belmin Karić (‘01) – 100 metara delfin stilom osvojio je srebrnu medalju u kategoriji 01/02 godište.
  • Emir Jusičić (‘03) – 200 metara delfin stilom osvojio je bronzanu medalju u konkurenciji 03/04 godište.
  • Asja Merdić (‘04) – 200 metara delfin stilom osvojila je bronzanu medalju u konkurenciji 03/04 godište.
  • Mila Hrustić (‘04) – u konkurenciji 03/04 godište je osvojila na 50 metara prsnim stilom bronzanu medalju, 100 metara prsnim stilom srebrnu medalju te na 200 metara prsnim stilom takođe srebrnu medalju.
  • Asja Alispahić (‘01) – je osvojila srebrnu medalju na 100 metara prsnim stilom u konkurenciji 01/02 godište.

Svi naši plivači su popravili svoja najbolja vremena i mi im ovim putem čestitamo, sa željom da nastave raditi kao pravi šampioni. Ovo takmičenje je pokazalo dobru formu svih plivače pred nadolazeće Zimsko državno prvenstvo.

I na ovom takmičenju imali smo plivače koji su iz naše škole plivanja ”Zmajček” prešli u takmičarsku sekciju te im je ovo bilo prvo takmičenje. Otežavajuća okolnost, posebno ovim najmlađim takmičarima, je bio nastup na olimpijskom 50 metarskom bazenu, ali su uprkos tome najmlađi zmajevci su pokazali svoje plivačke vještine na najbolji mogući način i na ponos svom klubu i roditeljima.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili naš pronaći putem našeg facebook profila Plivački Klub Zmaj- Alpamm.