Izvještaj 43. Pokal Mesta Ljubljana 2018

Protekli vikend, 19. i 20.05.2018. godine, u Ljubljani je održan 43. Međunarodni plivački miting „Pokal Mesta Ljubljana“. Organizator takmičenja je plivački klub ”Ljubljana”. Plivalo se na otvorenom olimpijskom (50 metarskom bazenu) uz Omega elektronsko mjerenje. Na takmičenju je nastupilo 350 takmičara iz tri zemlje Slovenije, Italije i Bosne i Hercegovine sa 24 plivačka kluba.

Kao jedini klub iz Bosne i Hercegovine nastupio je naš klub P.K.“Zmaj-Alpamm“ Tuzla, sa četiri  takmičara: Mila Hrustić, Asja Zolotić, Kenan Dračić i Adnan Sarajlić.

U izuzetno jakoj konkurenciji naši plivači su osvojili 3 medalje (1 zlatna i 2 bronzane):

• Mila Hrustić (‘04) je zauzela prvo mjesto u disciplini 200 metara prsno, te dva treća mjesta u disciplinama 100 prsno i 200 mješovito.
  • Asja Zolotić (‘05) je zauzela peto mjesto u disciplini 200 prsno i šesto mjesto na 400 slobodno.
  • Kenan Dračić (‘06) je zauzeo dva četvrta mjesta u disciplinama 200 delfin i 200 mješovito.
  • Adnan Sarajlić (‘04) je zauzeo dva četvrta mjesta u disciplinama 100 i 200 metara leđno, peto mjesto u disciplini 200 mješovito i šesto mjesto u disciplini 200 metara prsno.

Čestitamo našim takmičarima na izvanrednim rezultatima ostvarenim na izuzetno jakom takmičenju. Ovo takmičenje je bila dobra provjera forme pred nastupajuće Ljetno Državno Prvenstvo BiH koje će se održati 08.-10.06.2018. godine u Banja Luci.