IZVJEŠTAJ 6. KUP ”NOVI GRAD”, SARAJEVO 05.12.2015. god.

Danis na postoljuU subotu 05.12.2015.godine u Sarajevu je održan 6. Međunarodni plivački miting Kup ”Novi Grad” pod pokroviteljstvom Općine Novi Grad iz Sarajeva i Lutrije BiH. Plivalo se na velikom (50m) bazenu „Otoka“ sa 8 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na mitingu je nastupilo 400 takmičara koji su predstavljali 20 klubova iz Bosne i Hercegovine.

P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla je nastupio sa 19 takmičara (8 djevojčica i 11 dječaka) te u Tuzlu donijeli 26 medalja (11 zlatnih, 8 srebrnih i 7 bronzanih).
Za P.K.”Zmaj-Alpamm” su nastupili:

Asja Alispahić, Mila Hrustić, Ena Isić, Amna Dračić, Amina Hadžimehmedović, Iman Babović, Arijana Imamović, Lejla Musić, MaEna na postolju_1id Sukanović, Belmin Karić, Emir Jusičić, Kenan Dračić, Ajas Alispahić, Azur Žabić, Harun Bajramović, Kenan Smajić, Armin Halilović, Ahmed Sarajlić i Danis Karahodža.

Osvajači medalja:

• Maid Sukanović (‘97) – je osvojio 4 zlatne medalje: 50 i 100 metara slobodnim stilom te 50 i 100 metara delfin stilom, a zbirom bodova sa ove četiri disipline proglašen za NAJUSPJEŠNIJEG TAKMIČARA MITINGA ZA ŠTO JE NAGRAĐEN I PEHAROM.
  • Danis Karahodža (‘07) naš najmlađi takmičar na ovom takmičenju je osvojio 4 medalje: dvije zlatne medalje u disciplinama 50 metara delfin stilom i 50 metara slobodnim stilom, srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom, te bronzanu u disciplini 50 metara leđnim stilom.
  • Kenan Dračić (‘06) – je osvojio zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin stilom, srebrnu u disciplini 50 metara delfin stilom te bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodno, a za malo mu je izmaklo postolje u disciplini 50 metara slobodnim stilom koju je završio na 4. mjestu.
  • Ena Isić (‘03) – je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara leđnim stilom, srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđnim stilom te dvije bronzane medalje u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara leđnim stilom.
  • Mila Hrustić (‘04) – je osvojila zlatnu medalju u disciplini 400 metara mješovitim stilom, srebrnu u disciplini 200 metara prsnim stilom, te bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsnim stilom.
  • Amna Dračić (‘03) – je osvojila srebrnu medalju u disciplini 200 metara delfin stilom te dvije bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara delfin stilom.
  • Asja Alispahić (‘01) – je osvojila tri srebrne medalje u disciplinama 50, 100 i 200 metara prsnim stilom.

U utrkama VETERANA u disciplini 50 metara slobodno nastupili su naši treneri Selma Atić i Haris Hasić te osvojili prva mjesta.
Ostali takmičari su popravili svoja najbolja vremena i mi im ovim putem čestitamo kao i osvajačima medalja. Na ovom mitingu su naši plivači i treneri dokazali odličan rad i rezultate.

Naredni vikend naši najbolji plivači (Maid Sukanović, Belmin Karić, Asja Alispahić i Mila Hrustić) putuju u Novi Sad na Otvoreno prvenstvo Srbije na malim (25 metarskim) bazenima, te im želimo sretan put i odlične rezultate.