Izvještaj Ljetno državno prvenstvo BiH, Sarajevo 2019

U Sarajevu je proteklog vikenda, od 07.-09.06.2019. godine, održano Ljetno državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju. Nastupila su 22 plivačka kluba sa 290 plivačice i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine. Plivalo se u velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim mjerenjem vremena. Tokom tri dana i tri dijela prvenstva, u jutarnjim dijelovima plivale su se kvalifikacije za večernja finala. Organizator prvenstva je Plivački savez Bosne i Hercegovine, a tehnički organizator Plivački savez Federacije BiH.

Za plivački klub ”Zmaj-Alpamm” na ovom prvenstvu je nastupilo 11 takmičara (3 djevojčice i 8 dječaka): Ema Jahić, Zerina Vrabac, Asja Zolotić, Emir Jusičić, Faris Škahić, Kenan Dračić, Aldin Numanović, Hamza Mehmedović, Hadi Ćurtović, Danis Karahodža i Dani Pirić.

Plivači našeg kluba su osvojili ukupno 21 medalja (5 zlatnih, 6 srebrnih i 10 bronzanih), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (‘06) u kategoriji kadeti (dječaci 13 – 14 godina) je dvostruki državni prvak u disciplinama 400 metara mješovito i 200 metara delfin. Kenan je osvojio i 3 srebrne medalje u disciplinama 200 metara slobodno, 200 metara mješovito i 1500 metara slobodno, te tri bronzane u disciplinama 50 metara delfin, 400 metara slobono i 800 metara slobodno. U apsolutnoj (seniorskoj) kategoriji u disciplini 400 metara mješovito osvojio je bronzanu medalju.
  • Zerina Vrabac (‘10) u kategoriji mlađe kadetkinje (djevojčice 10 godina i mlađe) je dvostruka državna prvakinja u disciplinama 50 i 10 metara delfin. Zerina je osvojila i srebrnu medalju u disciplini 200 metara mješovito, te dvije bronzane medalje u disciplinama 100 i 200 metara prsno.
  • Asja Zolotić (‘05) u kategoriji mlađe juniorke (djevojčice 13 – 14 godina) državna je prvakinja u disciplini 1500 metara slobodno. U disciplini 400 metara slobodno Asja je osvojila srebrnu medalju.
  • Dani Pirić (‘08) je u kategoriji mlađi kadeti (dječaci 12 godina i mlađi) osvojio tri bronzane medalje u disciplinama 50, 100 i 200 metara slobodno.
  • Faris Škahić (‘04) je u kategoriji mlađi juniori (dječaci 15 – 16 godina) osvojio srebrnu medalju u disciplini 200 metara delfin.
  • Emir Jusičić (‘03) je u kategoriji mlađi juniori (dječaci 15 – 16 godina) osvojio bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodno.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak sa čime smo izuzetno zadovoljni. Obzirom da je ovo prvenstvo u olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku trenirati, ponosni smo postignutim rezultatima naših plivača. Ovi rezultati su još jedan pokazatelj kvalitetnog rada našeg stručnog štaba. Svi takmičari na državnom prventsvu su polaznici naše škole plivanja ”Zmajček” koji su zahvaljujući kontinuiranom i profesionalnom radu naših trenera, i vlastitim zalaganjem, izrasli u plivače koji su ostvarili zapažene rezultate na ovogodišnjem Ljetnom državnom prventsvu. Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu!

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati, a žele da ovo ljeto uživaju u čarima plivanja, pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti putem telefona 061/185-391 ili emaila: [email protected]. Sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.