Izvještaj Zimsko državno prvenstvo BiH, Banja Luka 2019

U Banja Luci je proteklog vikenda, od 08.-10.03.2019. godine, održano Zimsko državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju. Nastupila su 22 plivačka kluba sa 304 plivačice i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine. Plivalo se u velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim (omega) mjerenjem vremena. Tokom tri dana i tri dijela prvenstva, u jutarnjim dijelovima plivale su se kvalifikacije za večernja finala. Organizator prvenstva je Plivački savez Bosne i Hercegovine, a tehnički organizator Plivački savez RS.

Za plivački klub ”Zmaj-Alpamm” na ovom prvenstvu je nastupilo 14 takmičara (3 djevojčice i 11 dječaka): Ema Jahić, Amna Dračić, Asja Zolotić, Dani Pirić, Emir Jusičić, Faris Škahić, Adnan Sarajlić, Teo Pajić, Kenan Dračić, Hamza Mehmedović, Danis Karahodža, Ensar Ahmetović, Nadir Hodžić i Salko Dropić.

Plivači našeg kluba su osvojili ukupno 16 medalja (2 zlatne, 5 srebrnih i 9 bronzanih), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (’06) – osvojio je 8 medalja (2 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane) i na ovom prvenstvu postao dvostruki prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji kadeta, u disciplinama 400 i 1500 metara slobodno, te viceprvak BiH u disciplinama 200 i 400 mješovito, 200 slobodno i 200 delfin, dok je 3. mjesta zauzeo u disciplinama 50 i 100 delfin.
  • Adnan Sarajlić (’04) – osvojio je 2 bronzane medalje u disciplinama 100 metara leđno i 400 metara mješovito u kategoriji mlađih juniora.
  • Teo Pajić (‘05) – osvojio je 2 bronzane medalje u disciplinama 200 leđno i 800 slobodno u kategoriji mlađih juniora.
  • Dani Pirić (‘08) – osvojio je 2 medalje (1 srebrna i 1 bronzana) u disciplinama 50 prsno za 2. mjesto i 100 prsno za 3. mjesto u kategoriji mlađih kadeta.
  • Emir Jusičić (‘03) – zauzeo je 3. mjesto u disciplini 800 metara slobodno u kategoriji mlađih juniora.
  • Danis Karahodža (‘07) – zauzeo je 3. mjesto u disciplini 200 metara delfin u kategoriji mlađih kadeta.

Plivačima Farisu Škahiću, Asji Zolotić, Amni Dračić i Emi Jahić, nedostajalo je malo sportske sreće da dođu do pobjedničkog postolja. Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak sa čime smo izuzetno zadovoljni. Posebno smo ponosni na nastupe naših mladih plivača Eme Jahić (‘07), Ensara Ahmetovića (‘09), Hamze Mehmedovića (‘07), Nadira Hodžića (‘05) i Salke Dropića (‘07) koji su pokazali pravi sportski duh i talenat. Obzirom da je ovo prvenstvo u olimpijskom (50 metarskom) bazenu u kojem naši plivači nemaju priliku trenirati, ponosni smo postignutim rezultatima naših plivača. Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu! Ovim prvenstvom je završena zimska sezona takmičenja, te slijede pripreme i takmičenja u ljetnoj sezoni.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati, a žele da ovo ljeto uživaju u čarima plivanja, pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti putem telefona 061/185-391 ili emaila: [email protected]. Sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.