Zajednički izvještaj P.K. ”Zmaj-Alpamm i ”Sloboda”-Takmičenje reprezentacija, Beograd 2014

Protekli vikend, 5.-6.4.2014. godine u Beogradu na olimpijskom (50 metarskom) bazenu SRC „11. April“ je održan tzv. Plivački četveromeč ili takmičenje reprezentacija Srbije, Hrvatske, Slovenije i Bosna i Hercegovine sa 200 takmičara.

Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine nastupilo je 30 takmičara. Tuzlu su predstavljala dva plivačka kluba P.K. „Zmaj-Alpamm“ i P.K.“Sloboda“, sa 8 takmičara (4 plivačice i 4 plivača): Melika Imamović, Danijela Paočić, Matea Tunjić, Stela Matičević, Ahmed Imamović, Maid Sukanović, Vladimir Simić i Amer Hodžić. Ovime najbolji tuzlanski plivački klubovi, P.K.“Zmaj-Alpamm“ i P.K.“Sloboda“, dokazuju da posjeduju kvalitet i stručnost u stvaranju najboljih plivača i reprezentativaca iz našeg grada.

Takmičilo se u dvije kategorije: B kategorija: dječaci ‘98-‘99 i djevojčice ‘00-‘01, te A kategorija: dječaci ‘95, ‘96 i ‘97 i djevojčice ‘97, ‘98 i ‘99 godišta. Nažalost i u A i B kategoriji u ekipnom plasmanu BiH je zauzela posljednje 4. mjesto, ali u obzir treba uzeti činjenicu da smo učestvovali sa najmanjim brojem takmičara (Srb i Slo 56, Hrv 58, BiH 30). Bitno je istaći pojedinačne nastupe naših plivača koji su bili impresivni i gdje su ostvarili sljedeće pojedinačne i ekipne rezultate:

P.K.“Zmaj-Alpamm“ Tuzla:zmaj logo1_png-providna 110x110px

• Ahmed Imamović (‘95) – je zauzeo 8.mjesto na 50 i 100metara delfin stilom, teučestvovao u štafeti 4x100metara slobodno koja je zauzela 4. mjesto.
  • Maid Sukanović (‘97) –  je zauzeo 7.mjesto na 50 i 200 metara slobodnim stilom.
  • Vladimir Simić (‘97) –  je zauzeo 5. mjesto na 200 metara mješovitim stilom, 6. je bio na 200 metara leđnim stilom te 8. na 100 metara leđnim stilom, a bio je i učesnik štafete 4×100 metara mještovito plivajući leđni stil, koja je zauzela 4. mjesto.
  • Amer Hodžić (‘96) – je zauzeo 8. mjesto na 50 metara prsnim stilom.
  • Melika Imamović (‘98) – je bila 7. na 50 metara delfin i 200 metara mješovito, te 8. mjesto na 100 metara delfin stilom.

P.K.“Sloboda“ Tuzla:sloboda

• Danijela Paočić (‘00)  7. mjesto u disciplini 200 metara delfin.
  • Matea Tunjić (‘99) je zauzela 8. mjesta u disciplinama 200 metara mješovito i 50 leđno te je učestvovala u štafeti 4×100 metara slobodno uz osvojeno 4. mjesto.
  • Stela Matičević (‘98) je bila 5. na 100 metara prsnim stilom, 7. mjesto na 200 metara prsno i 8. mjesto na 50 metara prsnim stilom te je kao učesnica štafete 4×100 metara mješovito gdje je plivala prsni stil zauzela 4. mjesto.

Uz tradicionalno osjetan nedostatak olimpijskog (50 metarskog) bazena u našem gradu, ovi mladi plivači su isplivali svoja najbolja vremena i dokazali da uz veliki talenat i želju iznad svega posjeduju i kvalitet, te da Tuzla uz ova dva plivačka kluba i dalje može računati da će imati najbolje plivače u BiH i nove buduće olimpijce.