
Hvala
RTV Slon – Tuzla koji je posvetio dio svog medijskog prostora problemu nedostatka bazena adekvatnog za trenžni i proces sportista i građana.
Sportisti i sportski, plivački, radnici se bore i nikad se neće predati jer znaju da rade za plemenit cilj, za našu djecu. Ali potrebna nam je podrška jer nadležne institucije, a nažalost ni pojedini mediji, ni upitali nisu gdje je dojučerašnjih stotine plivačica i plivača sada.
A o tome da nadležni imaju petlje da pokrenu pitanje izgradnje GRADSKOG bazena ni riječi. Izgleda da nismo zaslužili da budemo GRAD.
Uprskos tome treneri i plivači prkose mediokritetima i dostojno predstavljaju naš mali grad i u njega donose medalje i titule državnih prvakinja i prvaka.
Još da neko upita KAKO?
* sa zahvalnošću članak i video preuzeti od
RTV Slon
TUZLA ZASLUŽUJE OLIMPIJSKI BAZEN!

Trenutno preko 500 plivača u školama plivanja i takmičarskim sekcijama nema gdje trenirati.
Dva olimpijska učesnika (Peking 2008 i London 2012).
Preko 10.000 obučenih neplivača.
Brojni rehabilitovani sportisti i građani.
GRAD TUZLA I TUZLANSKI KANTON MORAJU DOBITI OLIMPIJSKI BAZEN!
