Izvještaj 5.”Bosna Piccolo Cup”, Sarajevo 2018

U subotu 27.10.2018. godine, u Sarajevu održan je 5.  Međunarodni plivački miting „Piccolo cup“ u organizaciji P.K.“Bosna“ Sarajevo. Plivalo se na malom bazenu (25m), sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Nastupilo je ukupno 440 takmičara iz 24 kluba iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Za naš klub nastupio je 21 takmičar (6 djevojčica i 15 dječaka): Elena Petrović, Iman Babović, Lana Džinović, Lejla Bjelić, Majra Suljendić, Sara Petrović, Adi Dedić, Ali Behrem, Damir Džinović, Dani Pirić, Dani Trutović, David Marinčić, Dženan Bjelić, Eman Jahić, Ensar Ahmetović, Hadi Ćurtović, Kenan Dračić, Omer Pezić, Salko Dropić i Vedad Padžić.

Plivači P.K. ”Zmaj – Alpamm” vratili su se u Tuzlu sa 14 osvojenih medalja (9 zlatnih, 3 srebrne i 2 bronzane), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (‘06) osvojio je 5 zlatnih medalja u disciplinama 50 i 100 metara delfin, 50 i 100 metara slobodno, te 100 metara prsno. Kenan je u konkurenciji dječaka od 12 godina osvojio pehar za najuspješnijeg takmičara.
  • Eman Jahić (‘10) osvojio je 2 zlatne medalje u disciplinama 50 metara delfin i 50 metara leđno, dok je srebreni bio dva puta u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara slobodno. Eman je u konkurenciji dječaka od 8 godina osvojio pehar za najuspješnijeg takmičara.
  • Dani Pirić (‘08) osvojio je 3 zlatne medalje u disciplinama 50 i 10 metara prsno, te 50 metara delfin, dok je bronzanu medalju osvojio u disciplini 100 metara slobodno. U ukupnom plasmanu dječaka od 10 godina, Dani je zauzeo drugo mjesto.
  • Ensar Ahmetović (‘09) zauzeo je 4. mjesto na 50 slobodno i 5. mjesto na 50 leđno.
  • Damir Džinović (‘11) zauzeo je 4. mjesto na 25 metara prsno i 6. mjesto na 25 metara slobodno.
  • Sara Petrović (‘11) zauzela je 4. mjesto u disciplini 25 metara leđno.
  • Arslan Pezić (‘07) zauzeo je 5. mjesto na 50 metara prsnim stilom.
  • Elena Petrović (‘10) zauzela je 6. mjesto u disciplini 50 metara prsno.
  • Vedad Padžić (‘11) zauzeo je 6. mjesto u disciplini 25 metara leđnim stilom.
  • Štafeta dječaka, 4×50 metara mješovito, u stastavu: Eman Jahić, Dani Pirić, Kenan Dračić i Arslan Pezić osvojila je bronzanu medalju u utrci 4×50 mješovito.

Nekim od naših takmičara je ovo bilo prvo takmičenje na kojim su nastupili, nakon što su završili obuku u školi plivanja i mi im ovim putem čestitamo na prvom takmičarskom nastupu i postignutim rezultatima i želimo puno uspjeha ubuduće. Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena. Čestitamo svim našim takmičarima na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine, odnosno srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati, a možete nam se obratiti i putem telefona 061/185-391, putem emaila [email protected], a sve dodatne informacije možete naći na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm.