Izvještaj – Internacionalno plivačko prvenstvo Beča 2017.

18813343_677234755803221_52816208672610363_n

Protekli vikend (25.-28.05.2017.godine), održano je Internacionalno prvenstvo Beča za sve kategorije (seniori, juniori, mlađi juniori, kadeti i mlađi kadeti). Plivalo se na velikom (50 metara) bazenu sa 10 staza i elektronskim mjerenjem vremena.

Na mitingu je nastupilo 880 takmičara iz 96 klubova i 18 zemalja (Island, Ukrajna, Austrija, Italija, Slovačka, Rumunija, Holandija, Češka, Danska, Njemačka, Mađarska, Poljska, Srbija, Švicarska, Slovenija, Lebanon, Lihtenštajn i Bosna i Hercegovina).

Kao jedini predstavnici Bosne i Hercegovine, nastupili su članovi našeg kluba (2 djevojčice i 2 dječaka): Amna Dračić, Mila Hrustić, Teo Pajić i Kenan Dračić.

Naši takmičari su na ovom veoma jakom međunarodnom mitingu osvojili 10 medalja (5 zlatnih, 3 srebrne i 2 broznane medalje), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (‘06) je plivao 9 utrka te je osvojio 5 zlatnih medalja, 1 srebrnu i 1 bronzanu medalju. Zlatne medalje osvojio je u disciplinama: 50 metara delfin, 50 metara slobodno, 100 metara delfin, 400 metara slobodno i 400 metara mješovito, srebrnu medalju je osvojio u disciplini 200 metara mješovito, a bronzanu medalju je osvojio u disciplini 100 metara slobodno.
  • Mila Hrustić (‘04) je plivala u kategoriji djevojčica 2004. godište osvojila 2 medalje: srebrnu medalju u disciplini 800 metara slobodno, a bronzanu medalju u disciplini 50 metara prsno.
  • Amna Dračić (‘03) je osvojila jednu srebrnu medalju u disciplini 400 metara mješovito.
  • Teo Pajić (‘05) se u veoma jakoj konkurenciji uspio plasirati na 7. poziciju u disciplinama 50 i 200 metara prsno.

Naš klub je plasiran na odlično 8. mjesto od ukupno 96 klubova po broju osvojenih medalja. Čestitke našim takmičarima, na sjajnim nastupima, predstavljanju kluba, grada Tuzle i naše države na ovako jakom međunarodnom takmičenju.

Ovim putem koristimo priliku da pozovemo nove članove za upis u školu plivanja ”Zmajček”, gdje do kraja mjeseca maja traje izvrsna akcija od 50% popusta na mjesečnu članarinu. Upisati se mogu djevojčice i dječaci od minimalno 5 godina starosti (2012. godište). Za više informacija možete nam se obratiti putem telefona 061/185-391, putem e-maila: [email protected], a sve dodatne informacije možete naći i na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše Facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm ili nas gledati putem You Tube kanala Plivački klub ZMAJ-Alpamm.