Izvještaj 12. MPM ”Plivaj srcem”, Banja Luka 2021

U subotu 30.10.2021. godine, u Banja Luci je održan 12. Međunarodni plivački miting „Plivaj srcemu organizaciji APK ”22 April” iz Banja Luke. Plivalo se na malom (25m) bazenu, sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Na mitingu je nastupili plivači iz tri države; Austrije, Slovenije i Bosne i Hercegovine, iz 21 plivačkog kluba sa 399 takmičara.

Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ Tuzla je sa dvoje takmičara, Zerina Vrabac i Kenan Dračić, bio jedini plivački klub iz Tuzle koji je uzeo učešće na ovom takmičenju. Međutim, iako sa samo dvoje plivača, plivački klub „Zmaj-Alpamm“ je zauzeo fantastično 4. mjesto u ukupnom plasmanu, jer su Zerina i Kenan osvojili ukupno 16 medalja: 12 zlatnih, 1 srebrnu i 3 bronzane, te 2 pehara.

Zerina i Kenan, iako već 4 mjeseca bez adekvatnih treninga u bazenu, su na ovom takmičenju imali učinak i rezultatski napredak od odličnih 114% (Zerina 116%, Kenan 114%).

• Zerina Vrabac (’10) je osvojila 6 medalja. 5 zlatnih medalja u D kategoriji djevojčice 10-11 god. osvojila je u disciplinama 50 slobodno, 100 slobodno, 50 delfin, 100 delfin i 200 metara mješovito. Jednu bronzanu medalju je osvojila u seniorskoj kategoriji u disciplini 100 metara delfin. Zerina je proglašena i najuspješnijom plivačicom mitinga i nagrađena peharom u kategoriji D gdje se vršio se zbir bodova za dvije discipline od 50 i jednom disciplinom od 200 metara.

• Kenan Dračić (’06) je osvojio 10 medalja. 7 zlatnih medalja u B kategoriji dječaci 14-15 god. i seniorskoj kategoriji osvojio je u disciplinama 100 slobodno, 50 leđno, te u B kategoriji 14-15 god. u disciplinama 50 delfin, 100 delfin i 200 metara mješovito. Jednu srebrnu medalju osvojio je u seniorskoj kategoriji u disciplini 200 mješovito, te dvije bronzane medalje također u seniorskoj kategoriji u disciplinama 50 i 100 metara delfin.Kenan je proglašen i najuspješnijim plivačem mitinga i nagrađen peharom u kategoriji B gdje se vršio se zbir bodova za dvije discipline od 100 i jednom disciplinom od 200 metara.

Napominjemo da Zerina, Kenan i svi ostali tuzlanski plivači (njih preko 500) od 27.06.2021. godine zbog zatvaranja bazena u hotelu Tuzla (koji jedini posjeduje uslove za takmičarsko/trenažno plivanje) nemaju više priliku gdje da treniraju najzdraviji i sport koji oni vole najviše na svijetu.

Zerinin i Kenanov uspjeh je plod velikog rada, truda i talenta, te još večeg zalaganja njihovih roditelja. Čestitamo Zerini i Kenanu i želimo im puno sreće i uspjeha u nastavku svojih uspješnih plivačkih karijera.