Izvještaj 7. Pingvin kup, Sremska Mitrovica

11909819_536133956541503_1817412579_nU Sremskoj Mitrovici u subotu 22.08.2015. održan je 7. Međunarodni plivački miting ”Pingvin Kup”. Plivalo se na malom, 25 metarskom bazenu „OAZA“ sa pet staza. Na mitingu je nastupilo 137 takmičara i takmičarki iz 11 klubova i 3 države (Rumunija, Srbija i BiH).

Kao jedini klub iz BiH P.K. „ZMAJ-ALPAMM“ Tuzla je nastupio sa 10 takmičara (3 djevojčice i 7 dječaka): Mila Hrustić, Lana Suljagić, Ena Isić, Teo Pajić, Adnan Sarajlić, Faris Škahić, Hamza Mehmedović, Armin Halilović, Sanjin Građankić i Ajdin Tinjić.

Svi takmičari su popravili svoje rezultate i osvojili 14 medalja (4 zlatne, 3 srebrne i 7 bronzanih). Medalje su osvojili:

• Teo Pajić (‘05) je osvojio 2 zlatne medalje u disciplinama 50 metara prsnim i 50 metara slobodnim stilom.
  • Mila Hrustić (‘04) zlatna medalja u disciplini 50 metara prsno i bronzana medalja u disciplini 50 metara delfin stilom.
  • Adnan Sarajlić (‘04) zlatna medalja u disciplini 50 metara prsno i bronzana medalja u disciplini 50 metara slobodnim stilom.
  • Lana Suljagić (‘04) srebrna medalja u disciplini 50 metara prsno i bronzana medalja u disciplini 50 metara slobodnim stilom.
  • Hamza Mehmedović (‘06) srebrna medalja u disciplini 50 metara slobodnim stilom i bronzana medalja u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Faris Škahić (‘04) srebrna medalja u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Ena Isić (‘03) bronzana medalja u disciplini 50 metara slobodnim stilom.
  • Sanjin Građankić (‘05) bronzana medalja u disciplini 50 metara prsnim stilom.
  • Ajdin Tinjić (‘06) bronzana medalja u disciplini 50 metara slobodnim stilom, uz napomenu da mu je ovo bilo prvo takmičenje nakon što je prešao iz naše škole plivanja u takmičare.
  • Armin Halilović (‘05) je osvojio 4. mjesto u disciplini 50 metara slobodnim stilom.

Iako sezona još nije počela i još se ne radi punim kapacitetom, naši takmičari su pokazali kvalitet te da ulaze spremni u novu takmičarsku sezonu. Čestitamo našim takmičarima i želimo puno sreće i uspjeha u nastavku svojih već uspješnih mladih plivačkih karijera.