Izvještaj Ljetno državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju

U Banja Luci je od 08. do 10.06.2018. godine održano Ljetno državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju za kategorije: mlađih kadeta, kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora. Ukupno su nastupila 22 kluba sa 316 plivača i plivačica iz cijele Bosne i Hercegovine. Plivalo se u olimpijskom (50 metara) bazenu sa elektronskim Omega mjerenjem.

Za plivački klub “Zmaj-Alpamm”, kao najbrojniji klub iz Tuzle, na prvenstvu Bosne i Hercegovine je nastupilo 12 takmičara (3 djevojčica i 9 dječaka): Mila Hrustić, Asja Zolotić, Ema Jahić, Emir Jusičić, Adnan Sarajlić, Teo Pajić, Kenan Dračić, Faris Škahić, Dani Pirić, Danis Karahodža, Ahmed Sarajlić i Hamza Mehmedović.

Plivači našeg kluba su osvojili ukupno 25 medalja (13 zlatnih i 12 srebrnih medalja), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (’06) – državni je prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji mlađih kadeta u 6 disciplina: 50, 100, 200 metara delfin, 400 metara slobodno, 200 i 400 mješovito i 100 metara slobodno. Viceprvak BiH u kategoriji mlađih kadeta je u disciplinama 200, 400 i 1500 metara slobodno i 50 leđno.
  • Mila Hrustić (‘04) – državna je prvakinja Bosne i Hercegovine u kategoriji mlađih juniorki u 5 disciplina: 50, 100 i 200 metara prsno, te 200 i 400 mješovito. Viceprvakinja BiH u kategoriji mlađih juniorki je u disciplinama: 50 leđno i 50 metara delfin.
  • Adnan Sarajlić (‘04) – državni je prvak Bosne i Hercegovine u kategoriji kadeta u 2 discipline: 400 i 1500 metara slobodno. Viceprvak BiH u kategoriji kadeta je u 6 disciplina: 50, 100 i 200 metara leđno, 200 i 400 mješovito i 50 metara prsno.
  • Istakli bi i dobre plasmane Eme Jahić (‘07) koja je na 200 metara mješovito zauzela 6. mjesto, Farisa Škahića (‘04) koji na 200 metara delfin zauzeo 5. mjesto, Danija Pirića (08’) koji je zauzeo 5. mjesto na 50 prsno i dva 6. mjesta na 100 i 200 metara prsno, Asje Zolotić (‘05) koja je zauzela 4. mjesto na 200 prsno i dva 6. mjesta na 50 i 100 metara prsno i Emira Jusičića (‘03) koji je zauzeo 5. mjesto na 400 mješovito i dva 6. mjesta na 200 slobodno i na 200 metara prsno.

ŠTAFETE:

• Muška štafeta mlađih kadeta 4×50 slobodno u sastavu: Hamza Mehmedović, Dani Pirić, Danis Karahodža i Kenan Dračić – 5. mjesto
  • Muška štafeta mlađih kadeta 4×100 slobodno u sastavu: Ahmed Sarajlić, Dani Pirić, Danis Karahodža i Kenan Dračić – 5. mjesto
  • Muška štafeta mlađih kadeta 4×50 mješovito u sastavu: Kenan Dračić, Dani Pirić, Danis Karahodža i Hamza Mehmedović – 5. mjesto

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena. Pored osvojenih medalja popravljena vremena su dobar pokazatelj stučnog rada trenerskog kadra kluba te talenta i zalaganja naših plivačica i plivača. Svim osvajačima medalja, kao i onim takmičarima koji nisu zauzeli postolje ovaj put čestitamo na sjajnim rezultatima.

Ovim putem koristimo priliku da pozovemo nove članove za upis u školu plivanja ”Zmajček”. Upisati se mogu djevojčice i dječaci od minimalno 5 godina starosti (2013. godište). Za više informacija možete nam se obratiti putem telefona 061/185-391, putem e-maila: [email protected], a sve dodatne informacije možete naći i na našoj web stranici www.pkzmaj.com ili nas pronaći putem naše Facebook stranice Plivački Klub Zmaj- Alpamm, gledati putem You Tube kanala Plivački klub ZMAJ-Alpamm ili nas pratit putem Instagrama #pkzmaj.