Izvještaj Opšte ljetno državno prvenstvo za mlađe juniore, juniore i seniore, Banja Luka 2014

U subotu i nedjelju 19.-20.07.2014.g. u Banja Luci održano je Opšte državno prvenstvo u plivanju za mlađe juniore, juniore i seniore. Plivalo se u olimpijskom (50m) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem.

Učestvovalo je 20 klubova iz BiH sa 200 plivača. P.K.”Zmaj-Alpamm” Tuzla je nastupio sa dva takmičara: Asja Alispahić (’01) i Maid Sukanović (’97) i osvojio ukupno 6 medalja (3 srebrne i 2 bronzane).

U pojedinačnoj konkurenciji ostvareni su sljedeći rezultati:

• Maid Sukanović (’97) – na utrci 50 metara delfin stilom je osvojio 2. mjesto u kategoriji juniora te 3. mjesto u apsolutnoj/seniorskoj konkurenciji, na 100 metara delfin stilom takođe 2. u kategoriji juniora i 3. mjesto u apsolutnoj/seniorskoj konkurenciji, dok je na disciplini 50 metara prsno osvojio 3. mjesto u kategoriji juniora, a na 200 metara prsno 2. mjesto u juniorskoj kategoriji i 4. mjesto u apsolutnoj/seniorskoj konkurenciji.
  • Asja Alispahić (’01) – je zauzela 13. mjesto na disciplini 200 metara prsno, 11. mjesto u disciplini 100 metara prsno i 7. mjesto u disciplini 50 metara prsnim stilom, sve u kategoriji mlađih juniorki.

Oboje takmičara su pobijedivši najtežeg takmičara, vrijeme, znatno poboljšali svoje najbolje rezultate u svim disciplinama itako više nego uspješno završili proteklu plivačku sezonu. Našim takmičarima čestitamo, te im želimo ugodan odmor u pauzi koja slijedi do slijedeće plivačke sezone koja počinje od Septembra.

Ovim putem koristimo priliku i pozivamo sve one koji žele da nauče plivati da se prijave u našu školu plivanja, koja vrši obuku tokom cijene godine, na telefon: 061/185-391.  Više informacija možete naći na našoj internet stranici www.pkzmaj.com.

ZABAVITE SE, NAUČITE PLIVATI I SA NAMA POSTANITE ŠAMPIONI I REKORDERI !