Izvještaj Zimsko državno prvenstvo za mlađe kadete i kadete, Banja Luka 2014

U subotu i nedelju 22. i 23. 03.2014 u Banja Luci  je održano Zimsko državno prvenstvo za mlađe kadete i kadete. Na prvenstvu je učestvovalo 295 takmičara iz 20 klubova iz Bosne i Hercegovine. Plivalo se u malom (25 metarskom) bazenu sa 8 staza.

Plivački klub „Zmaj- Alpamm“ je nastupio sa 25 takmičara, 11 plivačica i 14  plivača: DSC09840Azra Ibrahimagić, Mila Hrustić, Emina Ćosić, Lana Suljagić, Amna Dračić, Asja Merdić, Džejlana Hasanović, Ena Isić, Emina Pirić, Elma Baraković, Mustajbašić Merisa, Benjamin Ibrahimagić, Faris Škahić, Azur Halilović, Emir Jusičić, Adnan Sarajlić, Tarik Begić, Teo Pajić, Kenan Dračić, Belmin Karić, Anis Fišeković, Harun Ostrvica, Harun Klopić, Ajas Alispahić i Azur Žabić sa trenerima Selmom Atić i Denisom Ibrahimovićem.

Plivači plivačkog kluba „Zmaj Alpamm“ iz Tuzle su osvojili 8 medalja (2 zlatne, 3 srebrne i 3 bronzane medalje), a pojedinačno su ostvareni sljedeći rezultati:

• Mila Hrustić (2004) – je osvojila ukupno 5 medalja. U kategoriji mlađih kadetkinja osvojila je 2 zlatne medalje u disciplini 50 i 100 metara prsno, srebrnu medalju na 200 prsno i 400 metara mješovitim stilom i 1 bronzanu medalju na 200 metara mješovitim stilom.
  • Emina Pirić (2004) – je osvojila 2 bronzane medalje u disciplini 50 i 100 metara kraul u kategoriji mlađih kadetkinja.

Ekipno su ostvareni sljedeći rezultati:Mila Emina Lana i Asja

• Štafeta 4x50m slobodno za mlađe kadetkinje osvojila je 2. mjesto u sastavu Mila Hrustić, Asja Merdić, Emina Pirić i Lana Suljagić.
  • Štafeta 4x100m slobodno za mlađe kadetkinje osvojila je 3. mjesto u istom sastavu.
  • Štafeta 4x50m mješovito za mlađe kadetkinje osvojila je 2. mjesto.

Ostali plivači i plivačice plivačkog kluba „Zmaj Alpamm“ su popravili svoja vremena te ostvarili zapažene rezutate u svojim nastupima što obećava još bolje rezultate u nastavku plivačke sezone. Posebna vrijednost su nastupi plivačica i plivača koji su nedavno prešli iz naše škole plivanja i koji su opravdali nastup na svom prvom državnom prvenstvu i tako pokazali da Plivački klub „Zmaj-Alpamm“ ima svijetlu budućnost u ovim mladim talentima.

1795809_10201737239053512_1942221478_o 10001214_735525386470613_1634293099_o trener Denis sa Azur Adnan Harun i Kenan 10015098_10201737228373245_535263182_o

Svim našim takmičarima čestitamo na dobrim rezultatima i osvojenim medaljama te im želimo puno sreće u daljem radu!