Medalje za Zmajevce

Proteklog vikenda, 23. i 24. marta u Banja Luci je održano Opšte zimsko državno prvenstvo u plivanju za mlađe juniore, juniore i seniore na kojem je nastupilo 220 takmičara iz 19 BiH plivačkih kluba. Prvenstvo je održano na Gradskom Olimpijskom Bazenu u malom (25m) bazenu sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Tehnički organizator je bio Plivački savez grada Banja Luke i Plivački Savez BiH. PK ”Zmaj-Alpamm” je predstavljalo ukupno 18 takmičara, 7 plivačica i 11 plivača: Imamović Melika, Teparić Diana, Čosić Nejra, Rahmanović Belma, Čaušević Džana, Čaušević Berina, Kasumović Džana, Simić Vladimir, Hadžić Kajs, Simić Andrej, Koprić Amar, Koprić Damir, Imamović Ahmed, Maskijević Dejan, Sukanović Maid, Mešetović Adi, Ibrahimović Denis i Begić Emir. Naši plivači su imali jako uspješan nastup i osvojili ukupno 47 medalja (22 zlatnu, 15 srebrnih i 10 bronzanih) uz 7 oborenih državnih rekorda (1 u pojedinačnoj i 6 u ekipnoj konkurenciji). Ostvareni su sljedeći pojedinačni rezultati:

• Simić Andrej (1994) je petostruki državni prvak u kategoriji seniora, u disciplinama 100 i 200 metara leđno i 200 i 400 metara mješovito, te osvojio i jedno 2. mjesto u istoj kategoriji.
  • Simić Vladimir (1997) je u kategoriji mlađih juniora postao petostruki državni prvak te je osvojio jedno 2. mjesto, dok je u seniorskoj konkurenciji osvojio dva 2. mjesta i dva 3. mjesta. U disciplini 100 metara leđno oborio je državni rekord u kategoriji mlađih juniora sa rezultatom 1:01,17.
  • Mešetović Adi (1997) je u kategoriji mlađih juniora postao četvostruki državni prvak te je osvojio jedno 2. mjesto, dok je u seniorskoj konkurenciji osvojio jedno 2. mjesto.
  • Hadžić Kajs (1997) je u kategoriji mlađih juniora postao dvostruki državni prvak te je osvojio jedno 2. mjesto i jedno 3. mjesto, dok je u seniorskoj konkurenciji osvojio jedno 3. mjesto.
  • Sukanović Maid (1997) je u kategoriji mlađih juniora postao državni prvak na 50 metara slobodno. te je osvojio dva 2. mjesta i dva 3. mjesta.
  • Imamović Ahmed (1995) je u kategoriji juniora postao državni prvak na 200 metara delfin, a u istoj kategoriji osvojio je i jedno 2. i dva 3. mjesta, dok je u seniorskoj konkurenciji osvojio jedno 2. mjesto.
  • Imamović Melika (1998) je u kategoriji juniorki postala držvana prvakinja na 200 metara delfin, dok je u seniorskoj konkurenciji osvojila jedno 2. mjesto.

Ekipni rezultati u štafetama:

• Muški, 4×100 slobodno u konkurenciji mlađih juniora, u sastavu: Simić Vladimir, Sukanović Maid, Hadžić Kajs i Mešetović Adi osvojila je 1. mjesto i oborila DRŽAVNI REKORD U KONKURENCIJI MLAĐIH JUNIORA i JUNIORA sa rezultatom 3:44.92.
  • Muški, 4×200 slobodno u konkurenciji mlađih juniora, u sastavu: Simić Vladimir, Sukanović Maid, Hadžić Kajs i Mešetović Adi osvojila je 1. mjesto i oborila DRŽAVNI REKORD U KONKURENCIJI MLAĐIH JUNIORA i JUNIORA sa rezultatom 8:33,24.
  • Muški, 4×100 mješovito u konkurenciji mlađih juniora i u sastavu Simić Vladimir, Hadžić Kajs, Mešetović Adi i Sukanović Maid osvojila je 1. mjesto i oborila DRŽAVNI REKORD U KONKURENCIJI MLAĐIH JUNIORA i JUNIORA sa rezultatom 4:09,64.

PK ”Zmaj–Alpamm” po kategorijama je ostvario sljedeće ukupne plasmane:

• mlađi juniori 2. mjesto,
  • juniori 5. mjesto, i
  • seniori 4. mjesto.

Svim takmičarima čestitamo na ostvarenim rezultatima, oborenim ličnim i državnim rekordima te im želimo još mnogo dobrih rezultata u nastavku plivačke sezone. Ovim putem koristimo priliku i pozivamo sve one koji žele da nauče plivati da se prijave u našu školu plivanja na telefon: 061/185-391 zabave se, nauče plivati i sa nama postanu šampioni i rekorderi, saopaćavaju iz P.K. ”Zmaj-Alpamm” Tuzla.